Първият в света вид мобилен телефон, който не може да бъде разбит, строшен или повреден от водата, създаде английската автомобилостроителна компания Land Rover, прочула се със своите автомобили с висока проходимост, съобщи Итар-Тасс.
Мобилният телефон с наименованието Land Rover S1 издържа хвърляне от височина 5 м върху бетонен под и престой във вода 30 минути. Той също е способен да работи при температури под „минус 20 градуса“ и над 100 градуса по Целзий. Телефонът не се поврежда от огън, соли, морска вода, удари и резки разлики в температурите, не се „плаши“ и от бензин и дори от суров петрол.
Новосъздаденият Land Rover S1 има и още едно важно предимство – мощна батерия. Само с едно зареждане телефонът може да работи 18 часа без прекъсване.
Автомобилостроителната компания е изработила телефона от особен вид пластмаса с гумено покритие. От Land Rover S1 вече се заинтересуваха военните от НАТО. Засега нищо не се съобщава за преките технически характеристики на телефона като такъв.
Повечето от сега намиращите се на пазара мобилни телефони са характерни със своята „крехкост“ и уязвимост дори от слаби удари. Затова, по данни на лондонския Daily Mail, годишно в света потребителите изразходват общо около 262 млн. долара за смяна с нови на строшените си мобилни телефони.


От дуумскролинг до номофобия: Как дигиталният свят променя поведението ни
Предстои ли тежка зима за Европа: Газовите хранилища са опасно празни
228 души дариха кръв във Варна за седмица, нужни са дарители с А- и АВ-
Най-високите температури през септември у нас ще бъдат между 31 и 36 градуса
Варна е най-посещаваният от туристите град в България, Париж е лидер в Европа
Български стартъп помага на хотелите да създават лоялна база от клиенти
Войната срещу измамите на Ванс хаби ресурси за дребните, за сметка на големите
Завръщането в бъдещето на физическите преживявания изглежда реално
Разумният подход относно канабиса е декриминализирането, а не легализирането
Роботакситата са следващият дистопичен злодей
Mercedes трябва да връща пари на клиент заради батерия на EV
Хибридите убиха не само дизела, но и още един бизнес за милиарди
Как да подготвим автомобила си за есенните дъждове
Механик посочи най-надеждните марки в света
Електромобилите и SUV-тата разрушават пътищата? Експерти не са съгласни
Вандали надраскаха още един от новите влакове
"Берое" би шута на Владимир Манчев
Защо Украйна подрежда близо 6000 празни маси за падналите си защитници?
Есента идва: Ето как да подготвим автомобила си
Утре Андрей Гюров обявява дали ще се кандидатира за президент