Японската компания Nissan ще инвестира повече от 130 млн. евро във фабриката си в Барселона, Испания. Част от инвестицията ще бъде използвана за производството на пикап и трансмисии за електрически автомобили. А основната сума - 110 млн. евро, ще бъде вложена в напълно нов автомобил, който ще се противопостави на VW Golf.
Към момента липсва подробна информация за този нов модел, но от японската компания уточниха, че производството му ще стартира през юли 2014 година, като от поточните линии през първата година ще слязат около 80 000 екземпляра.
Моделът вероятно ще бъде силно вдъхновен от концепцията Invitation, която Nissan представи в Женева през 2012 година. Окачва се конкурентът на Golf да получи широка гама от бензинови и дизелови двигатели, както и напълно електрически вариант.
Заводът на Nissan в Испания произвежда най-вече лекотоварни и 4х4 автомобили. През следващите години обаче поточните линии ще бъдат основно модернизирани, като на тях ще се качат както пикапи, така и леки коли, лекотоварни автомобили и електрически возила. Годишното производство ще бъде от над 200 000 возила.
Още новини за пазара на автомобили четете в Automedia.bg


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро