Златото поевтиня под 1 300 долара за тройунция на борсата в Лондон за пръв път от 24 юни – деня след референдума за излизане на Великобритания от Европейския съюз, съобщи Bloomberg.
Спотовата цена на благородния метал се понижи с 1,2% до 1 296,56 долара за тройунция в 13:30 часа местно време в Лондон (15:30 часа българско време).
След като поскъпна с 25% през първото полугодие, цената на златото се понижи с 1,8% заради очакванията, че Федералният резерв на САЩ ще повиши лихвените проценти. По-високите лихви понижават търсенето на благородния метал, защото той не носи доходност и други активи (с доходност) стават по привлекателни за инвеститорите.
Към 16:30 часа българско време фючърсите върху златото се понижават с 1,47% до 1 293,15 долара за тройунция.


Григор Димитров отпадна след петсетова драма на "Уимбълдън"
Черно море представя отбора за новия сезон в събота
Катя Дафовска претърпя тежка катастрофа
България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
При инфлация инвеститорите търсят алтернативи на класическия портфейл 60:40
SK Hynix стартира листване в САЩ за 28 млрд. долара
Йената е подценена с до 20%, смята бившият валутен цар на Япония
Анти-Мъск инвеститори на дребно се борят да не допуснат SpaceX в портфейлите си
Английската централна банка си играе със собствената независимост
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Дж. Пол Гети - стиснатият милиардер, който не вярваше, че парите носят щастие
Британският принц Хари пристигна в Лондон
Григор не издържа срещу Артър Фери, отпадна на крачка от четвъртфинаолите
Инфантино защити ФИФА след скандала с отменения картон на Балогун
БТПП настоява за по-малко бюрокрация и по-бързи административни услуги
преди 9 години ай дано дано, че това надоле ше е за последно ако го пуснат под хилка ше е чудо направо ...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Като гледам графиките очевидно американците ПАК са продали известно количество злато. Никаква "надежда за скорошно вдигане на лихвите" не би могла да задвижи нещата толкова стремително. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Гледам, че движението е корелативно с еврото днес, така че не златото е поевтиняло, а доларът е поскъпнал. Инак като гледам графиката ако до ден два не върне може да се сурне още по-надоле! отговор Сигнализирай за неуместен коментар