След като още в началото на годината френската автомобилна компания Renault обяви, че ще инвестира 420 млн. евро в завода си край град Дуе, намиращ се в северната част на Франция, сега става ясно за какво точно ще бъдат похарчени парите. Ръководството на компанията е гласувало да се модернизира цялото съоръжение, като то се оборудва с нови роботи и инструменти, които да осигурят увеличаването на работния капацитет. Според информацията след 2014 година фабриката ще бъде ангажирана с асемблирането на луксозните модели на Renault.
След планираната оптимизация центърът в Дуе ще може да работи над пет различни автомобила на една и съща поточна линия, което ще намали значително производствените разходи. В завода ще бъдат сглобявани следващите поколения на моделите Laguna и Megane във всичките им версии, както и миниванът Espace.
Капацитетът на завода в Дуе бе значително намален, като така Renault реагира на свиващия се пазар в Европа. От компанията уверяват, че след като финансирането бъде усвоено, фабриката ще произвежда повече автомобили, отколкото в момента.
Центърът в Дуе е построен от Renault през 1970 г. През годините заводът е бил отговорен за производството на емблематични модели като Renault 5, 19 и първото поколение на Megane. След тежките съкращения от 2008 г., конвейерите в Дуе са ангажирани със сглобяването на Еspace, Scenic и Lagunа.
Още новини за пазара на автомобили четете в Automedia!


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина