Звездите на германския автомобилен концерн Volkswagen на това изложение IAA нямат гуми, лак и двигатели. Единият от тях е от плът и кръв, а другият се крие в мобилен телефон. След седмици на вътрешни борби VW представи във Франкфурт как ще продължи да се развива без своя Фердинанд Пиех.
А бъдещето без него е дигитално и, що се отнася до марката VW, ще се определя от Херберт Дис - топ мениджър, който дойде от BMW и има имидж на работохолик.
Шефът на Volkswagen Мартин Винтеркорн обяви, че концернът ще изкара на пазара 20 нови модела до 2020 г., които ще са напълно електрически или поне хибридни. Така флотът с алтернативно задвижване ще се простира от малките модели до флагманите VW Phaeton и Audi A8.
Интересно звучи и обещанието на Винтеркорн, че до края на десетилетието моделите на Volkswagen ще бъдат дигитализирани в „нещо като движещ се смартфон", свързани и готови за автономно движение. И тогава пред публиката се появи ясно доказателство за тези думи – звездата на Volkswagen, приложението iCharge, което прави възможно да оставите електрическата си кола пред паркинга и да си отидете. Колата сама ще си намери място на някое ниво от паркинга до колона, от която ще се зареди с електричество.
Според информация на Welt VW ще тества iCharge още тази година в Берлин. 500 доброволци ще участват в проекта и ще тестват дали системата прави това, което обещава.
Какво представи концернът във Франкфурт вижте в галерията ни.


Тежка катастрофа с три жертви, сред които и дете
Илиан Илиев: Опитахме всичко през второто полувреме
Гьоко Хаджиевски: Тактическата ни дисциплина беше от ключово значение за победата
Димитър Стоянов: Не очакваме атака от Иран срещу България
Спартак спечели с 3:0 дербито на Варна
Български стартъп прави революция в домашните ремонти чрез AI
Арабските държави се готвят за планина от дълг, за да заобиколят Ормузкия проток
Европа си правеше сметките за евтин газ за зимата, но избухна борба за доставки
Тайван ще ограничи интернет, за да симулира война с Китай
Фирмите за дронове търсят как да преодолеят GPS заглушаването във военни зони
Непознатата Гърция 4: Воница и Нафпактос
Застрахователите приключват с изхвърляне на фарове заради спукано стъкло
Яхтата на Зукърбърг шокира със сметка за бензин и с вредни емисии
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Продължава най-мащабната евакуация заради пожарите във Франция и Испания
8 женски поведения, които отблъскват мъжа
Гърция, Тунис, Индия... ЮНЕСКО разшири списъка на защитените обекти
Стоянов за самолетите в Безмер: Имаме пълна подкрепа от НАТО за националната ни сигурност
Трима души, сред които и дете, загинаха при катастрофа на АМ "Марица"