HMD Global заяви, че е обединила усилия с производителя на играчки Mattel за пускането на HMD Barbie Phone – малък сгъваем яркорозов смартфон с ретро дизайн, предава Ройтерс.
Устройството, което беше обявено на Световния мобилен конгрес в Барселона през февруари, струва 131,24 долара и е достълно на пазара от сряда. То позволява на потребителите да провеждат обаждания и да изпращат съобщения, но не дава достъп до социални мрежи.
Клавиатурата, която също е в розово в стил Барби, има скрити дизайни, включително палмови дървета, сърца и фламинго, които светят в тъмното, обяви компанията.
Премиерата съвпада с 65-ия рожден ден на Барби тази година и следва успеха на миналогодишния филм „Барби“ с участието на Марго Роби, който генерира 1,4 млрд. долара в глобалния боксофис.
Компанията за пазарни проучвания CCS Insight прогнозира, че HMD може да продаде над 400 хил. бройки от Барби телефона във Великобритания.
Финландската компания HMD, която е подкрепена от Google и Qualcomm, пусна няколко т.нар. feature телефони, включително нови версии на класическите модели на Nokia 3210 и 3310.


Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Ана де Армас беше снимана в обятията на новия си, изненадащ приятел
Недостигът на ракети-прехващачи поставя Украйна пред тежка зима
Защо жените не трябва да следват драстични диети?
Разкриха незаконен развъдник с 46 питбула, били вързани на синджир
Хали Бери на 60, не се плаши от годините си