Днес (9 януари) е крайният срок за записване на акциите на Парк АДСИЦ от увеличението на капитала на дружеството и началната дата за търговия с акциите от увеличението на капитала на Елана Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ.
Преди увеличението капиталът на Елана Фонд за Земеделска Земя бе 2,496 млн. лв., а след него ще нарасне до 19,932 млн. лв. При записване на всичките 650 хил. права от Парк АДСИЦ капиталът на фонда ще достигне 5,2 млн. лв.
В петък акциите на Елана Фонд за Земеделска Земя се търгуваха на ниво между 1,37-1,39 лв., докато последна сделка с акциите на Парк АДСИЦ бе сключена на 26 септември на цена от 1,20 лв.
На 10 януари (вторник) е последната дата за сключване на сделки с акциите на Транскарт, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в Общото събрание на акционерите. Самото събрание ще се проведе на 26 януари, като на него ще се гласува за увеличаване капитала на дружеството от 5 млн. лв. на 7 млн. лв. чрез издаване на 2 млн. броя нови акции с номинална и емисионна стойност 1.00 лв.
Акциите на картовия оператор се търгуваха последно на 28 декември, като се прехвърлиха 50% от капитала му на цена от 7,49 лв.
Сряда (11 януари) е последният ден за сключване на сделки с акциите на ЗПАД Булстрад-София и БенчМарк Фонд Имоти АДСИЦ, в резултат на които приобретателят има право да участва в увеличението на капитала на дружествата.
Срещу всяка придобита към края на посочения срок акция от застрахователното дружество се издава едно право, даващо възможност за записване на 0,4 нови акции по емисионна стойност десет лева. Всяка притежавана акция от БенчМарк Фонд Имоти към горепосочения период дава правото за записване на две нови по емисионна стойност от 1,50 лв.
Книжата на ЗПАД Булстрад и БенчМарк Фонд Имоти приключиха петъчната борсова сесия на нива от 65,05 и 1,65 лв. за брой.
Само ден по-късно – на 12 януари (четвъртък) е началната дата на смесения закрит аукцион за продажбата на 5500 акции от Мостстрой АД. Пакетът е разделен на 11 партиди, всяка от по 500 акции. Лимитираната цена на една пазарна партида е 19 250 лв., или 38,50 лв. за акция.
Последна сделка с акциите на дружеството бе сключена на 5 януари на цена от 30 лв. за брой.
Също на 12 януари е крайната дата за записване на акциите от увеличението на капитала на Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ. За записване бяха предложени 750 хил. права, като всяко от тях дава възможност за записване на една акция с номинална стойност един лев и емисионна стойност 2 лв. В момента капиталът на фонда е 2 млн. лв., но се очаква да нарасне до 3,5 млн. лв. при успешно записване на всичките права.
В четвъртък се прехвърлиха 80 000 акции на дружеството на цена от 2,33 лв.
В последния ден от работната седмица (13 януари) e крайният срок за записване на акциите от увеличението на капитала на Куантум Дивелопмънтс АДСИЦ. Капиталът на дружеството в момента е 500 000 лв., като на 14 декември бяха продадени всички 150 000 права от първоначалното увеличение на капитала на цена 1,01 лв. за право. Все още не е сключена сделка с акциите на Куантум Дивелопмънтс, като търсене има на цена от 1,30 лв. без оферти предлага.
За изминалата седмица BG40 добави 1,75 пункта, или 1,31%, за да приключи петъчната борсова сесия на най-високото си ниво от 24 ноември 2005 г. насам - 2005 г. - 135,17 пункта. SOFIX успя да се повиши със 7,86 пункта, или 0,95 на сто, до 833,39 пункта.


Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
“ДПС-Ново Начало" организира митинг "НЕ на манипулациите!"
27-годишен е загинал при челен сблъсък между кола и бус край Велинград
Левски с убедителна победа като гост на Спартак Варна
Трима души са евакуирани от танкера “Кайрос”
Наводнение в Лувъра е нанесло щети на документи и архиви