IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

След скандал избраха нов директор на „Метрополитен”

Отстраненият досегашен директор инж. Стоян Братоев ще бъде редови член на Съвета на директорите

16:24 | 25.04.25 г.
Автор - снимка
Създател
Стоян Братоев. Снимка: БГНЕС
Стоян Братоев. Снимка: БГНЕС

Общинското дружество „Метрополитен”, което отговаря за строителството и експлоатацията на метрото в София, вече има нов изпълнителен директор. Това е досегашният председател на Съвета на директорите Николай Найденов.

Дългогодишният ръководител на столичния „Метрополитен” Стоян Братоев е отстранен от поста и ще бъде редови член на Съвета на директорите.

Това стана след проведено заседание на общинското дружество. На него е взето решение за отстраняването на дългогодишния ръководител на „Метрополитен” инж. Стоян Братоев.

За решението стана ясно от Николай Найденов, който сам обяви, че е новият изпълнителен директор. 

Членовете на Съвета на директорите отказаха коментар пред медиите. Николай Найденов само потвърди, че е избран за изпълнителен директор, като отказа да даде подробности и аргументи за смяната.

Борис Бонев от „Спаси София" и Ваня Григорова от БСП съобщиха, че ще поискат оставката на целия борд на „Метрополитен”. 

В четвъртък Бонев алармира, че търг за осем метро влака за 140 милиона лева е в основата за евентуалната смяна на инж. Братоев. А днес, след като решението вече е факт, от партията го нарекоха „преврат". 

Кметът на София Васил Терзиев написа във Facebook в четвъртък, че предстои „пореден опит за скандална промяна от икономическото мнозинство в Столичния общински съвет" и призова за запазването на инж. Стоян Братоев като изпълнителен директор на „Метрополитен”.

Новият изпълнителен директор Николай Найденов беше заместник-министър на транспорта и съобщенията през 2022 г. Бил е член на съвета на директорите на „Столичен автотранспорт". През годините Найденов е бил съветник на министъра в Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, работил е в Агенция „Пътна инфраструктура", в Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, както и в „Холдинг БДЖ" и „Информационно обслужване".

(по БТА и БНР)

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 16:29 | 25.04.25 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Политика виж още

Коментари

Финанси виж още