Молбите за помощи при безработица в САЩ са намалели през миналата седмица, предава Bloomberg. Това е знак, че пазарът на труда остава в режим на ниски нива на съкращения.
Първоначалните заявления за обезщетения са намалели с 4 хил. до 226 хил. през седмицата, приключила на 13 юни, сочат данни на Министерството на труда от четвъртък. Средната прогноза на икономистите, анкетирани от Bloomberg, беше за 225 хил. заявления.
В същото време продължаващите молби за обезщетения - показател за броя на хората, които вече получават помощи и след първата седмица - са нараснали до 1,81 млн. през предходната седмица.
Данните подсказват, че пазарът на труда продължава да бъде устойчив въпреки шока при цените на енергоносителите, предизвикан от войната на САЩ и Израел в Иран. Този извод беше подкрепен и от по-силния от очакваното доклад за заетостта през май, който показа, че работодателите са създали 172 хил. нови работни места.
Данните намалиха опасенията, че наемането на служители се забавя рязко, и накараха инвеститорите да увеличат залозите си за нови повишения на лихвените проценти от страна на Федералния резерв, който вчера запази разходите по заемите без промяна.


Най-много "френски" безработни у нас има от Благоевград
Оранжев код за Варна: Очакват се интензивни валежи с гръмотевични бури и градушки
Официално: US военните самолети се връщат обратно у нас
Коцев: Бюрокрацията забавя премахването на незаконното строителство
6 месеца затвор с 3-годишен изпитателен срок за куриер във Варна присвоил над 3500 лева от оборота
Горещините се превръщат в сериозен икономически шок за неподготвената Европа
Майкъл Блумбърг: Държавните дялове в щатски AI компании са ужасна идея
Фосили от динозаври стават новия трофеен актив
Китай е заплашен от 20% младежка безработица, докато AI превзема нови позиции
Ел Майо получи доживотен затвор в САЩ и губи активи за $15 млрд.
Новият Chevrolet на Шакил О'Нийл може да плава
Какво представлява системата ALA на Lamborghini
Защо спирачките на Nissan са в различни цветове
Продажбите на електромобили в Европа скочиха с 52% за година
Уникалната кола на Ник Мейсън се продава за 35 милиона долара
Оставиха в ареста дилър, заловен със 100 грама кокаин в Димитровград
Само на 18 години: Почина Кейли Хотъл от филмите за "Годзила" и "Конг"
Ямал с брада, Кукурея с татус "Фуенте" - по клетвите ще ги познаете
Задържаха 40 000 евро и 100 000 турски лири на "Капитан Андреево"