Производителят на козметика Coty обяви във вторник, че е започнал стратегически преглед на бизнеса си в областта на потребителската козметика след неотдавнашните слаби прогнози за тримесечните продажби. Компанията планира също така да интегрира по-тясно сегментите си за луксозна козметика и масови парфюми, съобщава Ройтерс.
Прегледът на Coty ще се фокусира върху сегмента на масовата цветна козметика на стойност 1,2 млрд. долара, който включва марки като CoverGirl, Rimmel, Sally Hansen и Max Factor, както и върху самостоятелния бизнес в Бразилия.
Миналия месец Coty прогнозира спад в продажбите за четвъртото тримесечие, тъй като търсенето на козметични продукти отслабва. Търговците на дребно в САЩ са все по-предпазливи поради митата и свиват запасите си, тъй като пестеливите потребители ограничават разходите си за някои козметични продукти и продукти за грижа за кожата.
За да укрепи бизнеса си с парфюми, който е основният двигател на приходите и печалбата на компанията, Coty планира да консолидира всички марки парфюми и аромати, а отделът за луксозни продукти се стреми да поддържа стабилен растеж в козметиката и грижата за кожата.
Като част от реорганизацията, главният бранд мениджър Стефано Курти и главният търговски директор на Consumer Beauty Алексис Ваганай ще напуснат постовете си, съобщи компанията.
Coty заяви, че прегледът ще проучи всички възможности, включително партньорства, продажби и отделяния, с цел да се максимизира дългосрочната стойност и да се укрепи балансът.


Класация постави България сред най-добрите страни за пътуване на пенсионери
Пенсионните фондове с нов модел: Как да изберем между динамичен, балансиран и консервативен подфонд?
Проучване: Все повече българи предпочитат дрехи втора употреба
Изкуственият интелект назова професиите на бъдещето, някои от тях още не съществуват
Доктор: При прегряване човека трябва да се изведе на сенчесто място и да се охлади с мокри кърпи
Сушата в Европа застрашава есенната сеитба и реколтата догодина
Великобритания затяга контрола върху отбранителните доставки след проблем с Китай
Танкер плати $4,6 млн., за да прескочи опашката в Панамския канал
Зеленски: Украйна удари ключов център на „Роскосмос“ в Русия
Qwen на Alibaba надхвърли 3 млрд. изтегляния, изпревайки Meta и Google
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
Пламъци край бреговете на гръцкия остров Скирос, пожарът наложи превантивни евакуации (ВИДЕО)
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Милан разби Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат
На кой пръст се носят пръстените за късмет и успех
След две седмици издирване: Откриха тялото на мъжа, изчезнал в язовир "Доспат"