Идрис Елба може и да се бори с лъв в „Звярът“, но екшънът не може да се справи с последния филм от серията Dragon Ball в боксофис класацията в Северна Америка този уикенд, съобщава Associated Press.
„Dragon Ball Super: Super Hero” се изкачи на върха на класацията в първия си уикенд на екран, събирайки 20,1 млн. долара от продажби, сочат оценки на студиото от неделя. В същото време „Звярът“ се нареди на второ място с 11,6 млн. долара.
Crunchyroll представи „Dragon Ball Super: Super Hero” в 3900 кина в Северна Америка, с което премиерата му се превърна в най-широкоразпространената за аниме. Вселената на Dragon Ball е на почти 40 години и включва манга, телевизионни епизоди, филми, игри и играчки.
Според PostTrak публиката на Dragon Ball Super е била предимно мъже (79%) и 44% са били на възраст между 25 и 34 години.
„Японското аниме е кинематографска традиция, но рядко виждате подобен филм да заем челна позиция в местната класация“, коментира Пол Дергарабедиан, старши медиен анализатор в Comscore. “За да бъдеш по-напред от всички тези мейнстрийм холивудски филми е доста невероятно. Това говори много за глобализацията на боксофиса“.
В същото време „Звярът“ отвори на 3743 екрана в Северна Америка. Във филма, режисиран от Балтазар Кормакур, Елба играе овдовял баща на две тийнейджърки, които се оказват подгонени от кръжавен лъв по време на пътуване в Южна Африка.
Приходите на „Звярът“ заедно с тези на международно ниво възлизат на 21,8 млн. долара до момента.
Следващия уикенд премиера ще има друга лента с Елба – фантастиката на сценариста Джордж Милър „Три хиляди години копнеж“.
„Убийствен влак“ на Sony се озова на трето място след два уикенда на първа позиция и приходи за 8 млн. долара, с което общите приходи на местно ниво възлизат на 68,9 млн. долара.
„Топ Гън: Маверик“ зае четвърта позиция в 13-ия си уикенд по кината с генерирани 5,9 млн. долара и общо 683 млн. долара в Северна Америка, измествайки „Отмъстителите: Война без край“ от шестото място в най-печелившите филми на местно ниво за всички времена.
В челната петица за уикенд се озова „DC Лигата на суперживотните“.
Общите приходи от билети през уикенда възлизат на 77 млн. долара в Северна Америка – със 168% повече на годишна база, с което за годината се оформя сума от 5,2 млрд. долара, посочва Comscore. Летният филмов сезон обаче продължава да се забавя, което може да продължи и през есента.


Спартак продължава борбата за оцеляване в Първа лига
Близо 4000 зрелостници се явят на матура по БЕЛ във Варненско
Варна отбелязва Европейската нощ на музеите и галериите с безплатен достъп
Варна отбелязва 125 години организирано туристическо движение в града
Областният управител Марио Смърков се срещна с мюфтията на Варна
Инвеститорите продават облигации от Великобритания до САЩ. Защо?
Изкуственият интелект демократизира престъпленията в дигитална среда
Куба потъва в мрак, Америка спря всякакви енергийни доставки
Справедлива цена, определена от държавата - по-скоро проблем, отколкото решение
С. Караколев: Работим по структурирането на първия кооператив в България
Pagani показа нова Zonda седем години след спирането на модела
Brabus направи впечатляващ Grand Tourer
Кралят на американските пътища официално стъпва в Европа
Сбогом на смяната на спирачките: този диск издържа 300 000 км
Ferrari се сбогува с чистия V8 с уникална суперкола
Шакира спечели дело, испанските данъчни трябва да ѝ върнат 60 млн. евро
Потребителите на недвижими имоти вече са по-млади и с повече изисквания
"Beyond the Bell": Мост между легендите и бъдещето в бойните спортове
Хазартна компания се опитва да регистрира марката "Бангаранга" преди Дара