Потребителските нагласи във Великобритания остават забити на рекордно ниско ниво през юли, докато гражданите на страната са подложени на силен инфлационен натиск и покачващи се лихви, пише Ройтерс.
Индексът на потребителското доверие на изследователския институт GfK остава на ниво от -41 пункта в съответствие с 48-годишното дъно, достигнато предходния месец. Освен това, показателят е на по-ниски нива, отчетени преди предходни рецесии. Икономистите, анкетирани от медията, очакваха спад до -42 пункта.
Джо Стейтън, директор по клиентски стратегии в института, смята, че повишението от два пункта в надеждите за личните финанси за следващите 12 месеца може да отразява оптимизма, след като премиерът на страната Борис Джонсън посочи, че ще подаде оставка.
Общият индекс обаче отразява известни опасения относно цялостната икономическа ситуация.
Отделно проучване на S&P Global за индекса на мениджърите по поръчките (PMI) за секторите на услугите и производството показа, че показателят е паднал до 52,8 пункта през юли. Това е най-ниското ниво от февруари 2021 г. За сравнение - през юни индексът се е равнявал на 53,7 пункта.
Великобритания


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Николай Кокинов с оценка: ВСС е развял белия флаг
Мартин Димитров, ДБ: Проблем с растящите цени има
Кайли Дженър не искала да е с Тимъти Шаламе на "Мет Гала" заради проклятие
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани