Министър-председателят Бойко Борисов и премиерът на Руската федерация Дмитрий Медведев обсъдиха на среща в Москва задълбочаването на търговско-икономическото сътрудничество, както и в сферата на енергетиката, туризма и транспорта, съобщават от пресслужбата на кабинета.
Дмитрий Медведев подчерта, че през последните години партньорството между двете страни се активизира. "Сега можем да обсъдим отделни параметри от нашето търговско-икономическо сътрудничество", каза руският премиер.
Българският премиер посочи, че приоритетните теми в отношенията между България и Русия остават борбата с тероризма и сигурността, икономиката, туризмът и енергетиката. "Светът действително е едно много тежко място с неспирните конфликти. Ние и Европа сме много потърпевши от мигрантската вълна", допълни Бойко Борисов.
На срещата присъстваха заместник министър-председателят Томислав Дончев, министърът на финансите Владислав Горанов, министърът на културата Боил Банов, министърът на енергетиката Теменужка Петкова и министърът на туризма Николина Ангелкова, които са в официалната делегация, водена от премиера Бойко Борисов в Москва.
По-късно днес българският министър-председател ще разговаря и с руския президент Владимир Путин в Кремъл.


Виц на деня - 3 юни
Мачовете по ТВ днес (3 юли)
Без ток във Варна на 3 юли 2026
Възрастна жена е с опасност за живота след пожар във Варна
Времето във Варна на 3 юли 2026
Япония и Индия задълбочават партньорството си с над 100 нови сделки
Найджъл Фараж започва да нервничи
Уолстрийт залага на продължаване на ралито през второто полугодие
Европа има нужда от турската отбранителна промишленост
Тръмп подновява опитите си да овладее Федералния резерв
Автомобили за милиони бяха конфискувани от измамник
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
Жена е с опасност за живота след обгазяване при пожар във Варна
Проф.Рачев: Радваме се на "ретро лято" у нас, нова гореща вълна в Западна Европа
преди 8 години Ич да се не връща цялата министерска пасмина, там са като у дома си! отговор Сигнализирай за неуместен коментар