2018 г. изглежда ще е на страната на Джак Дорси.
Square и Twitter, на които Дорси е главен изпълнителен директор, са напът да запишат 100% ръст на пазарната си стойност през тази година. В момента общата стойност на двете компании е над 62 млрд. долара, надминавайки тази на Tesla, пише Bloomberg.
В миналото инвеститорите изразяваха скептицизма си към способността на Дорси да управлява и двете компании едновременно. Изглежда обаче, че някои акционери са загърбили тези опасения.
Книжата на Square повишиха стойността си с 4,6% до 68,97 долара в сряда, а тези на Twitter – с над 4 на сто до 46,92 долара. Акциите са сред четирите най-добре представящи се тази година в Russell 1000 Index, който е нараснал с 4%.
Акционерите на Square са доволни от скорошното решение на фирмата да придобие създателя на уебсайтове Weebly за 365 млн. долара, както и насочването ѝ към купуването и продаването на биткойни. Акциите достигнаха исторически връх в понеделник, след като фирмата получи лиценз за търговия с биткойни в Ню Йорк, а в сряда се отправи към нов рекорд.
Инвеститорите също така са оптимисти за преструктурирането на бизнеса на Twitter. Усилията на компанията да добави повече видео на живо и персонализирано съдържание изглежда започват да се отплащат, насърчавайки приходите и печалбата чрез привличането на потребители и рекламодатели. Дорси позиционира платформата като място за откриване „какво се случва в момента“, опитвайки се да използва изкуствен интелект, за да подрежда съдържанието на база на интересите на отделните потребители.
Анализаторите, които следят и двете компании, изразяват нарастващия си ентусиазъм през последните месеци. Райна Кумар от Evercore ISI повиши целта за цената на акциите на Square до 73 долара, само два дни след като KeyBanc обяви, че очаква книжата да достигнат цена от 70 долара. Миналата седмица акциите на Twitter поскъпнаха, след като Дъг Анмът от JPMorgan обяви, че според него те ще достигнат цена от 50 долара.


Авария остави без вода местност край Варна
Теменужка Петкова: Бюджет 2026 нарушава няколко закона,
Шести ден продължава издирването на 11-годишната Наталия
Мирчев: Бюджетът е по-лош и от този на Жан Виденов през 1996 г.
Никола Цолов с двойна победа на "Силвърстоун"
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
ГЕРБ: Бюджетът с 5,7% дефицит нарушава Закона за публичните финанси
Неяснотата около търговското споразумение USMCA е вредна
250 години по-късно американската мечта продължава да е жива
"Алтернатива за Германия" преизбра лидерите си в демонстрация на единство
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Песков: Полша трябва да мисли за сигурността, когато произвежда дронове за Украйна
Три поредни победи: Никола Цолов пише история във Формула 2
Осем души, сред които четири деца, пострадаха при стрелба в Ню Йорк
Борисов: С казуса "Атанасова" местят фокуса от бюджета
Моторист загина при катастрофа край Гривица
преди 8 години хммм ... едната фирма прави по 270-280млн. оборот на тримесечие с печалба около 40млн. а другата по 650-670млн. на тримесечие и за първи път в историята си излиза на печалба от 91млн. :))) пък струват според цената на акциите 62000млн. има нещо гнило в дания ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар