-
Кой печели и кой губи от затварянето на Ормузкия проток?
Иран, Оман, Саудитска Арабия и ОАЕ увеличават приходите си заради по-високите цени на петрола, Ирак, Кувейт и Катар са най-губещи
3 -
Кристалина Георгиева: Всички пътища водят към по-високи цени и по-бавен растеж
Това се дължи на войната с Иран, като най-бедните държави с най-малко енергийни ресурси ще бъдат и най-силно засегнати
-
Иран отхвърли предложение за примирие, Тръмп заяви, че цялата страна може да бъде унищожена
Техеран настоява за отмяна на санкциите, възстановяване и безопасно преминаване на Ормузкия проток
9 -
М. Дойчев: Най-възможният сценарий е изостряне на конфронтацията в кризата на Иран
Непремерените заплахи на Тръмп са в липсата на стратегическа цел на военната операция, посочи съпредседателят на Атлантическия съвет
-
Последиците от недостига на петрол ще се проявяват бавно, но сигурно
Независимо дали става въпрос за транспорт, производство или земеделие, големите потребители на петрол и петролни продукти ще пострадат
-
Енергийната инфраструктура в Персийския залив вече е под прицела на ракетите
Крайният срок за отварянето на Ормузкия проток продължава да тече
-
Американски политици се опасяват за менталното здраве на Доналд Тръмп
През уикенда американският президент пусна предизвикателен пост в Truth Social с обидни думи към иранските власти
2 -
Трафикът през Ормузкия проток достига най-високите си нива от началото на войната
През почивните дни през пролива са преминали 21 кораба, много държави договарят двустранно с Иран изтеглянето на кораби и товари
1 -
Иран и САЩ са получили от Исламабад план за край на войната още днес
Очертава се двустепенен подход с незабавно прекратяване на огъня, последвано от всеобхватно споразумение
Таг кризата в Иран
Пазари


