Южнокорейски съд отхвърли прокурорско искане за арестуването на наследника на Samsung Group Лий Дзие Юн по обвинение за подкуп, присвояване и лъжесвидетелстване, оставяйки го начело на най-мощната компания в страната, докато разследването продължава, предаде Bloomberg.
Има съмнения, че Лий Дзие Юн, който на практика ръководи Samsung Group и е зам.-председател на Samsung Electronics Co., е дал десетки милиони долари на приближена на южнокорейския президент Пак Кън Хе в замяна на одобрение на сливането на два филиала на Samsung. Сделката помогна на 48-годишния Лий Дзие Юн да засили контрола си над огромния конгломерат, създаден от дядо му.
Samsung отрича компанията да е осигурявала финансова подкрепа в замяна на каквито и да било услуги.
Решението позволява на Лий Дзие Юн да избегне седмици или месеци в затвора и да продължи с плановете си да консолидира властта си над групата, след като баща му получи сърдечен удар преди две години.
Разследването на наследника на Samsung е част от по-голямо разследване на десетки корейски фирми и отношенията им с близка приятелка на президента Пак Кън Хе. Скандалът разтърси страната и накара милиони да излязат да протестират по улиците.


Иван Иванов влезе в основната схема на турнир в Нотингам
Хороскоп за 7 юли 2026
МВР-Варна представи своята дейност, техника и оборудване
България излиза със 70 състезатели в Световна купа „Варна“ 2026
УЕФА издига свой кандидат за шеф на ФИФА
Йената е подценена с до 20%, смята бившият валутен цар на Япония
Анти-Мъск инвеститори на дребно се борят да не допуснат SpaceX в портфейлите си
Английската централна банка си играе със собствената независимост
Шефът на Rakuten Travel Xchange за туризма в Япония
Субран от Allianz се съмнява в европейския AI дивидент
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Разлика в заплащането на половете в ЕС: Защо неравенството се влошава при пенсиониране?
Тръмп: Разрешаването на конфликта в Украйна е по-близо, отколкото хората осъзнават
Френското правителство устоя на вот на недоверие заради жегите
Агентът на хаоса Путин се наслаждава на разделението между САЩ и Европа
Виктория и Дейвид отпразнуваха 27 години брак