Повече от 33 млн. лева ще вземат партиите, които имат право да получат държавна субсидия, изчисляват от bTV. Точното разпределение ще стане ясно след като Централната избирателна комисия (ЦИК) обяви окончателните резултати от вота.
На този етап сметките показват, че ГЕРБ ще получи малко над 12 млн. лв. за една година. БСП Лява България ще вземат 5,7 млн. лева., а ДПС - 5,4 млн. лева. Парите за новите формации в парламента – за Реформаторския блок, Патриотичния фронт и България без цензура, са съответно 3,2 млн. лева, 2,6 млн. лева и малко над 2 млн. лева.
Малко по-малко ще бъдат субсидиите за „Атака” и АБВ.
На базата на първите резултати държавни субсидии ще получат още две политически формации – „Движение 21” на Татяна Дончева и ПП „Глас народен” на певеца Светльо Витков. Двете партии успяха да прескочат бариерата от 1% и ще получават по около 400-450 хил. лева годишно
След гражданските протести партиите решиха да си намалят субсидията за всеки получен глас макар и символично - от 12 на 11 лева, припомня още bTV.
Тъй като субсидиите влизат в партийните каси на всеки три месеца, десетте политически сили ще получат първи транш от 8,3 млн. лв. А ако парламентът не формира правителство и има нови избори, тогава ще има и ново пренареждане на гласовете и нова борба за субсидия от хазната.


Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Масирана руска атака срещу Киев уби най-малко 17 души и рани десетки
Черен пазар и специални приложения - как се справят с липсата на бензин в Русия
Сделките в Азия надхвърлят 750 милиарда долара въпреки глобалната нестабилност
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Дошли заедно, отишли си заедно: Какво накара 19-годишни близнаци с големи мечти да се самоубият?
Робърт Плант и Saving Grace излизат на сцената на Античния театър
Мъж опита да избяга от полицията на магистрала "Тракия"