Частен съдебен изпълнител е обявил за продажба имотите на „Хлебопроизводство“ - Стара Загора, става ясно от съобщение в регистъра на публичните продажби. Обявената първоначална цена в търга е 3,49 млн. лева.
Срещу тази цена новият собственик ще получи главния производствен корпус на компанията, ремонтна работилница, трафопост, търговски обект и административна сграда върху площ от малко над 18,2 хил. кв. метра (по нотариален акт).
Продажбата трябва да удовлетвори вземанията на кредитора на компанията – Николай Коларов, посочва още в обявата частният съдебен изпълнител.
Върху имота има вписани договорни ипотеки, които обезпечават вземания на Корпоративна търговска банка (КТБ) за сумите от 12 млн. лева и 2,56 млн. евро.
Предложения за покупка на имота могат да бъдат правени до 1 октомври, а ден по-късно – на 2 октомври от 9 часа в районния съд в Стара Загора ще стане ясно дали заводът за производство на хляб в града ще има нов собственик.


Започва изплащането на осъвременените пенсии
Мирчев пита: Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган договора с "Боташ"?
Вирусолог за бактериите по морето: Най-застрашени са хората с отслабена имунна система
Черно море играе три контроли тази седмица
Maersk и Hapag-Lloyd обмислят завръщане по маршрута през Червено море
Защо Volkswagen има проблем — и каква може да е следващата стъпка
Как Испания изпревари Южна Корея, без да разчита на изкуствения интелект
Петролът поскъпва след нови удари по кораби в Ормузкия проток
Загубите при акциите продължават поради слабостта на технологичните компании
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Кендъл, Джейкъб и съпрузите Бийбър избягаха с моторница от сватбата на Тейлър Суифт
Украйна изстреля над 430 дрона към Москва преди срещата на върха на НАТО
Емил Дечев: Има противоречия за полетите на Пеевски и паспорта на Атанасова
Роналдо след последния си Мондиал: Спечелих три титли за Португалия
преди 10 години Това беше заводът на брата на Наско Сираков. С купуването му някъде около 2000 се започна един рекет над малките хлебарници и някои от тях закриха, И ритнитопковецът установи монопол. Чак големите вериги със собствени доставчици и собствено производство го разбиха. Толкова за това как ни заробват веригите. Доволен съм, че така завърши бизнес начинанието, въпреки че инвестицията е избита многократно най-вероятно, и е възможно заводът да е бил препродаден няколко пъти отговор Сигнализирай за неуместен коментар