Саудитска Арабия, Египет, Бахрейн и Обединените арабски емирства (ОАЕ) приеха искането на Кувейт да удължат с 48 часа срока на поставения на Катар ултиматум да приеме техния списък с 13 искания, предадоха световните агенции.
Общото изявление на четирите страни беше публикувано от официалната Саудитска агенция по печата, след като Катар обяви, че днес ще предаде на емира на Кувейт отговора си на техните искания, припомня Франс прес.
Сред исканията са затварянето на телевизия "Ал Джазира", на разположена в Катар турска военна база, както и ограничаване на отношенията с Иран, съобщава БТА.
По-рано Кувейтската информационна агенция (КУНА) заяви, че емирът на Кувейт шейх Сабах ал-Ахмад ал-Джабер ас-Сабах е поискал от четирите страни, които бойкотират Катар, да удължат срока на дадения ултиматум.
Агенцията не съобщава дали Катар е отхвърлил ултиматума, както се очакваше, отбелязва Ройтерс.
Кувейт служи като посредник между Катар и четирите страни, след като те прекъснаха връзките си с Доха, обвинявайки я в подкрепа на международния тероризъм и че е съюзник на регионалния им противник Иран.
Катар определи обвиненията като неоснователни и външният министър Мохамед бин Абдулрахман ал-Тани заяви, че исканията ще бъдат отхвърлени.
Страните заплашиха с налагането на допълнителни санкции, ако Катар не изпълни исканията им.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада