Ново раздвижване на пазара на борсовите оператори - германската Deutsche Boerse и британската London Stock Exchange (LSE) преговарят за сливане. Вече има разговори между двете компании, предава Ройтерс, позовавайки се на запознати източници от финансовите среди.
Преговорите обаче все още са на ранен етап. Не е ясно и дали в крайна сметка преговорите с кодови имена Delta за Deutsche Boerse и Luna за LSE, ще доведат до сделка. След обявяването на новината цените на акциите на Deutsche Boerse и на LSE отчитат силен ръст със съответно 6,3 на сто до 4,81 евро и 16,34% до 378,00 пенса.
Deutsche Boerse, която има по-висока пазарна капитализация от LSE, ще задава тона в сделката, пояснява един от източниците. „Сделката ще е гореща“, добавя той.
Maлко по-късно лондонското дружество потвърди информацията. Според становището дискусиите са за сливане в нова холдингова компания, в която акционерите на Deutsche Boerse ще държат 54,4 на сто, а тези на LSE - 45,6 на сто.
Поелият ръководството на германския борсов оператор през лятото на миналата година Карстен Кенгетер вече осъществи няколко сделки. Базираната във Франкфурт фирма придоби през миналата година напълно оперираните досега съвместно с швейцарската борса SIX компании Stoxx и Indexium. Цената на сделката е 650 млн. швейцарски франка, или около 614 млн. евро.
През юли 2015 г. Deutsche Boerse купи и базираната в Германия платформа за търговия с чуждестранна валута 360Т за 725 млн. евро. 360Т е една от малкото мултибанкови, мултипотребителски платформи, които са променили значително търговията с чуждестранна валута през последните години. Deutsche Boerse успя да надвие в търга американския оператор CME Group.
Чрез сливане с LSE обаче би могъл да се образува най-големия европейски борсов оператор.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Сутрешни напитки за бърз метаболизъм
Насекоми, които предпазват градината от вредители
Елизабет Олсън стана майка за първи път
Бананово лате - абсолютен хит при маникюрите
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ