Холдингът на Уорън Бъфет - Berkshire Hathaway Inc., е намалил още дела си в Munich Re, след като милиардерът преосмисля атрактивността на презастрахователния пазар, пише Bloomberg.
Дяловото участие на Berkshire се понижава до 4,6% от 9,7%, показва информацията, подадена от Munich Re до регулаторните органи. Преди фирмата на Бъфет притежаваше около 12% от базирания в Мюнхен презастраховател, но намалява вложенията си тази година.
Berkshire, който също оперира на презастрахователния пазар, инвестира от 2008 г. до 2010 г. в конкурентите Munich Re и Swiss Re. Оттогава Бъфет разори някои в индустрията.
Компаниите, които предоставят покритие на първоначалните носители на риск, бяха поставени под натиск от конкуренцията в лицето на инвеститорите на Wall Street, които искаха да заложат на компании, свързани с метеорологичните условия, а не на такива, свързани с финансовите пазари.
„Презастрахователният бизнес не е толкова добър, колкото беше“, коментира през май Уорън Бъфет по време на годишната среща на акционерите в Омаха, Небраска. „Това е бизнес, чиито перспективи станаха по-лоши, а няма какво толкова да направим по въпроса.“
От началото на годината до 11 декември акциите на Munich Re поскъпват с 10%, а пазарната й капитализация е 30,5 млрд. евро.


„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посрещна DARA (ВИДЕО)
Блокадата на Ормузкия проток удря доставките на ключови суровини за чипове
Д. Безлов: Човешкият контрол върху AI скоро няма да изчезне
Акциите на азиатските компании за роботи са новата AI мода
А дали няма балон при корпоративните маржове в САЩ?
Колко временни ценови шока правят нов инфлационен тренд в САЩ?
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъдиха Йотова с Алиев
Опит за скандал: Украйна съзря "руска ръка" зад успеха на DARA и "Бангаранга"
Дара: Направихме нещо много голямо за българската музика