Национална служба за съвети в земеделието (НССЗ) за първото шестмесечие на годината консултира и обучи над 5200 земеделски стопани в рамките на изнесени приемни и обучителни инициативи извън териториалните центрове във всяка една от 28-те области на страната, съобщи организацията.
Близо 3000 фермери са консултирани от НССЗ на проведените 608 изнесени приемни. По време на тях всеки стопанин е получил актуална информация и съвети в областта на земеделието и селските райони, включително и за възможностите за финансиране по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) 2014-2020 г., схемите за директни плащания и националните схеми за подпомагане.
Най-много приемни са организирани в областите Добрич, Бургас, Кърджали и Силистра. Най-голям интерес от страна на земеделските стопани е имало в областите Бургас, Монтана, Разград и Сливен, където са консултирани над 700 фермери.
На територията на цялата страна през бяха проведени и общо 77 информационни дейности. Събитията се организират съвместно с научни институти и организации под формата на обучителни срещи и семинари, на които над 2250 земеделски производители са получили информация по специализирани теми и възможностите за подпомагане по ПРСР.


Нидерландска мощ на Томас Бриджуотър срещу белгийския нокаутьор Асдрен Гаши
21 май - курортът "Св. св. Константин и Елена" празнува!
НСИ: Повишава се заетостта в страната
Проф. Светла Янчева е новият изпълнителен директор на БАБХ
Условна присъда за имотен измамник от Варна
Как Тръмп прекрати данъчните проверки срещу себе си и бизнесите си
Великобритания орязва екипа си за конфликта в Иран насред войната
„Компас Инвест“ представя нова серия капиталово защитени продукти с Goldman Sachs с 12.8% годишен купон в USD и 7.8% в EUR
Иран разглежда примирието на Тръмп, за да предотвари нови военни действия
ЗАД “Армеец” се включи в Хартата за правата на жертвите на пътнотранспортни произшествия
Най-бързият сериен пикап в света вдига 100 км/ч за 3,4 секунди
Ръчните скорости изчезват от пазара по-бързо от дизелите
Китайските коли са кошмар за японците в Европа
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Сблъсък унищожи две суперколи на Lamborghini
След атаките над Москва: Пропагандисти призоваха Зеленски да бъде убит ВИДЕО
“Възраждане": Правителството да отмени последното решението на кабинета “Желязков”
Неизвестен досега наркотик взе жертви в САЩ
Липсва закон, България няма да спази евросроковете за рециклиране