След вчерашния протест на полицаите в Благоевград и региона днес щафетата се поема от Бургас. Служителите на реда продължават да настояват за реформи, свързани със заплащането, нов закон за МВР и за диалог с ръководството на министерството, съобщава БНР.
В сряда протестите бяха подновени и от полицаите в Ямбол.
Въпреки че на заседание миналата седмица кабинетът реши да отпусне 17,4 млн. лв. за изплащане на левовата равностойност на неосигурено униформено облекло на държавните служители по Закона за Министерството на вътрешните работи, които са имали право на такова за периода 2011-2015 г., но са го закупили със собствени средства, от синдиката на МВР са категорични, че протестите няма да спрат.
Те продължават да настояват за по-високи заплати и нови униформи, въпреки че вече няколко пъти от ръководството на вътрешното ведомство и Министерство на финансите обявиха, че по-високи възнаграждения са възможни най-рано през 2018 г.
Протестите на полицаите започнаха още на 5 юли. Служителите в сектор „Сигурност“ са категорични, че няма да се откажат, докато исканията им не бъдат чути. Униформените дори заплашиха, че ще преминат към ежедневни протести от 1 януари догодина, когато България ще поеме председателството на Съвета на Европейския съюз.


Осъдиха бизнесдама, търгувала с бижута-менте на Златните
Съдът "отсвири" жалбата на Александър Драгнев, уволнен заради аферата "Баба Алино"
Коцев: Арестът ми е виновен за упадъка на Варна
Снимат филми за украинците във Варна по проект, финансира от Полша
446 са заболелите от морбили у нас, 3 от тях са във Варна
Робството променя трайно икономиката и обществата в Северна и Южна Америка
Калас: Ролята на ЕС е да засили позицията на Украйна
Тържествата в залива на Ню Йорк разказват историята
Геополитиката ще задава посоката на пазарите след края на мира с Иран
Компанията Zhipu направи невероятен ръст и продава акции за 4 милиарда долара
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
Дилъри подготвят „анти-китайски“ план
Каква температура издържат автомобилните гуми?
Ford изтегля над 100 000 Mustang и Mach-E
В Европа се появи нов пътен знак
НАТО с декларация: Потвърди своя ангажимент към колективната отбрана
Ники Урумов се завръща към музиката след 21 години
ДПС отвърна на удара: Сезират OFAC за Демерджиев
3€ за артикул: Как ще се начислява новото мито за онлайн поръчки извън ЕС?
Журналист попита руски депутат защо не се бие на фронта, той изпадна в истерия ВИДЕО