Водещият на борсовите анализи и неделния обзор Invest/Or Димитър Вучев поема ново предизвикателство в ефира на Bloomberg TV Bulgaria. Той е новият водещ на предаването за инвестиции, макроикономика и бизнес Investbook, което се излъчва всеки делничен ден от 20,00 часа.
Темите, върху които ще се фокусира Вучев, са свързани с новините от корпоративния свят, начините за финансиране, инвестиционните планове, законовите промени, които засягат бизнеса и други. В Investbook с редовни пазарни коментари в помощ на управлението на инвестициите ще продължат да се включват водещите на Boom & Bust Владимир Сиркаров и Кузман Илиев.
Димитър Вучев е сред младите звезди в икономическата журналистика в България.
Започва кариерата през 2012 г. в сп. „Икономика”, продължава да се развива в Investor.bg, където е зам. главен редактор, а след това и в телевизия Bulgaria ON AIR и в. “Капитал”. Със старта на Bloomberg TV Bulgaria Вучев става главен редактор на сайта bloombergtv.bg, водещ на Invest/Or и борсов анализатор.
Преди да се заеме сериозно с журналистика Димитър Вучев трупа опит в икономическите изследвания и анализи на публични политики. Той е член на Българската макроикономическа асоциация. Бакалавър е по "Политическа икономия" от УНСС и магистър по "Финанси" от Висшето училище за застраховане и финанси (ВУЗФ). Академичният му път продължава с изучаване на магистърската програма "Европейски Югоизток" в СУ "Св. Климент Охридски".
Димитър Вучев е следващият лектор в летния онлайн курс на Investor.bg по повод 15-тата годишнина от основаването на сайта. Икономиката на ЕС e по-близко до планова, отколкото до пазарна, е тезата му по темата „Плановата vs пазарната икономика – плюсове и минуси“. Видеолекцията на Вучев може да гледате тук.
Досегашната водеща на Investbook Дориана Ранкова подготвя ново предаване по своя авторска идея, което ще стартира скоро в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
преди 10 години срещах се и със току що завършили студенти по финанси които знаят матрафукциите за числа акции не незнам си що си, но незнаят какво е пари ? Може ли някой да ми дефинира що е пари освен, че е средство за размяна ? .... :)) Ако незнаете кво е пари ей тука швейцареца мое да ви обясни кво е в тая книжка ...http://***.christoph-pfluger.ch/Das nаеchste Geld отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ае нищо лично ама гледах веднъж дваж кат бях в Българията тази телевизия също и BG On AIR и повече няма да ги гледам, защото няма смисъл. В грешната посока сте джанъм просто с грешни представи и се предава грешна информация, може и това да е целта на TV майка Bloomberga де да знам, но ви учат на нещо което не е вярно и вие го приемате за вярно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар