Разпродажбите на щатските борси, започнали в ранните часове на търговията, се засилиха в самия й край, след като от изказването на председателя на Федералния резерв на САЩ Бен Бернанке пред Конгреса стана ясно, че перспективите пред икономиката остава необичайно несигурни.
Федералният резерв очаква безработицата в САЩ да остане висока на ниво над 7% поне до края на 2012 г., като според Бернанке ще трябва да мине значителен период от време, преди да се възстановят загубените по време на кризата работни места в страната.
Икономическите данни за САЩ, както и финансовите отчети на редица големи американски компании от последните седмици, чертаят смесена картина за състоянието на икономиката, което повиши волатилността на фондовите пазари.
Индексът на 30-те най-големи и често търгувани компании Dow Jones IA се понижи с 1,1% до 10 120,53 пункта. Въпреки разпродажбите, акциите на Coca-Cola, която е една от компаниите в състава му, поскъпнаха с 1,6% до 54,08 долара, след като компанията обяви 16% ръст на своята печалба до 2,37 млрд. долара през второто тримесечие.
Широкият индекс S&P 500 потъна с 1,3% до 1 069,59 пункта заради силните понижения при компаниите от банковия и здравния сектор. Индексът на всички компании от борсата Nasdaq – Nasdaq Composite загуби 1,6% до 2 187,33 пункта заради технологичните компании.
Поредицата от тримесечни отчети на редица ключови борсови компании компенсира липсата на икономически данни за САЩ.
Акциите на Apple поскъпнаха с 0,9% до 254,24 долара на борсата Nasdaq благодарение на рекордните приходи за изминалото тримесечие и обнадеждаващите й прогнози за текущото тримесечие.
Най-многоа обаче, с 6,3% до 26,80 долара, поскъпна акциите на Morgan Stanley. Отчетите на финансовия гигант показаха, че е излязъл на печалба от 1,96 млрд. долара за изминалото тримесечие спрямо загуба от 1,26 млрд. долара преди година.
Книжата на Yahoo обаче поевтиняха с 8,5% до 13,91 долара на Nasdaq, след като интернет компанията обяви по-малки от очакваното продажби за второто тримесечие и спад на приходите от търсене в интернет.
Малко преди изказването на Бен Бернанке пред Конгреса президентът на САЩ Барак Обама подписа закона за реформа на финансовия сектор в страната.


Учениците в Германия скочиха срещу закона за военната служба
Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Костадинов зове за бойкот на Евровизия
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Мелони иска закон, който "да се справи с джендър идеологията"
Почина Франк Гери, най-известният архитект на своето време
Последният ужас на Мерилин: Братът на Кенеди я души с възглавница в деня на смъртта ѝ
HR експерт: Бонусите са ключов инструмент за мотивация на служителите
Фермерският протест: Отново спряха движението през ГКПП "Кулата" на ТИР-ове