Канадската компания RIM ще представи на 3 август тази година новия смартфон BlackBerry 9800. За това съобщава вестник The Globe and Mail, цитирайки анонимен източник, близък до компанията.
Смартфонът ще бъде под формата на слайдер със сензорен екран и ще работи на база на новата операционна система BlackBerry OS 6, която ще бъде представена в началото на август.
Очаква се BlackBerry 9800 да бъде позициониран на пазара като конкурент на продукта на Apple iPhone. Устройството ще бъде ориентирано изключително към масовите потребители, а не към корпоративните клиенти на компанията, както беше с предишния модел BlackBerry.
През април тази година RIM представи най-малкия член на семейството на BlackBerry. Смартфонът Pearl 3G има разделителна способност на екрана от 360 х 400 пиксела и тежи около 90 грама.
Продуктите с марката BlackBerry са изключително популярни в САЩ – те се ползват от почти 42 процента от всички собственици на подобни устройства, а делът на iPhone е около 21 на сто.


Защо е важно да зареждаме резервоара догоре
Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Украйна и съюзниците ѝ стават все по-уверени, че руската инвазия губи инерция
Пазарите в САЩ не търгуват реалността, а очакванията, визията за AI ги подкрепя
Предупреждението на Иран: Атаката срещу АЕЦ в ОАЕ е била извършена от Ирак
Кои ще станат милиардери след IPO-то на SpaceX
Куба няма много време, за да избегне американски удар
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Хитът на сезона: Квадратни деколтета
Напрежението в НС е знак за задълбочаващ се проблем с доверието към законодателния процес
Boeing започва първоначално производство на MQ-25A Stingray с фокус върху ниски разходи