Унифарм АД предлага да раздаде на акционерите си брутен дивидент от 0,04 лв. на акция за 2016 г. Общата сума възлиза на 240 хил. лв., става ясно от поканата, публикувана чрез БФБ-София.
За сравнение - дивидентът, гласуван през 2016 г., беше в размер на 0,15 лв. на ценна книга, тоест сега сумата е със 73% по-ниска.
През 2015 г. бяха раздадени по 0,2 лв., а през 2014 г. - по 0,09 лв. Компанията раздаваше дивиденти и предишни години.
Нетната печалба на Унифарм АД за 2016 г. възлезе на 282 хил. лв., като това е спад със 75% на годишна база. Продажбите се свиха същевременно с 8,14% до 17,7 млн. лв.
Печалбата на Унифарм АД за първото тримесечие на 2017 г. е 351 хил. лв., спрямо само 59 хил. лв. за същия период на 2016 г.
До 19 юни тече срок за приемане на търгово предложение от Софарма АД към акционерите в Унифарм АД. Софарма АД притежава 77,88% от акциите на Унифарм АД. Предложената търгова цена е 4,35 лв.
Компанията е разположена в гр. София в атрактивния квартал Дървеница (на границата между Младост 1 и Студентски град).
Материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът притежава 1 акция в капитала на Унифарм АД.
Свързани компании:


Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва
Пулев: Задълбочаваме икономическото партньорство със САЩ
„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
Ваксината срещу рак на Merck и Moderna е пробивът, който чакахме
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Защо изтощените демокрации имат нужда от "скучно" управление
10 идеи за визии с един артикул
Опасности за пешеходци и шофьори в София: Буренясали тротоари, сбъркана сигнализация
6 реплики, с които той показва, че не ви уважава
Вадим Ермолаев все още си задава един въпрос: Кой е искал да го убие?