Медийната компания Comcast Cop. ще обедини усилията си с китайски инвеститори за създаването на тематичен парк Universal в Пекин, струващ 20 млрд. юана (3,3 млрд. долара), пише Bloomberg.
Китайското правителство е одобрило развитието на парка, който ще бъде с площ 120 хектара (1,2 кв. км) и вероятно ще бъде разширен до 400 хектара, посочват от Comcast. Той ще включва нови атракции, достъпни само в парка в Пекин, и ще разполага с тематичен хотел.
Медийната компания, която има бизнес, обхващащ кабелна телевизия, кино и интернет услуги, разширява бизнеса си в Китай, за да се възползва от разрастването на средната класа във втората най-голяма икономика в света. Атракцията в Пекин ще се конкурира с тематичния парк на Walt Disney Co. в Шанхай, който трябва да отвори врати през следващата година.
"Ще създадем уникално преживяване, което се фокусира върху популярните западни идеи за развлечение, както и върху богатото културно наследство на Китай“, твърди Том Уилямс, председател и главен изпълнителен директор на Universal Parks & Resorts.
Universal Parks ще притежава парка в Пекин заедно с Beijing Shouhuan Cultural Tourism Investment Co. - консорциум от четири държавни компании, основан през ноември 2013 г. в подкрепа на атракцията в Пекин, посочва Comcast.
Последната управлява тематични паркове, включително Universal Studios Hollywood и Universal Studios Orlando, където има атракции като The Wizarding World of Harry Potter и Jurassic Park River Adventure.
Допълнителни подробности за тематичния парк в Пекин, включително и датата за откриването му, ще бъдат предоставени по-късно, коментират от Comcast. Очаква се атракцията да започне да работи през 2019 г., посочва Beijing Daily, цитирайки Националната комисия за развитие и реформи в Китай.
Делът на китайските домакинства от средната класа с годишен доход от 60 000 юана (9800 долара) до 229 000 юана (37 400 долара), ще се увеличи със 76% до 2022 г., спрямо 68% през 2012 г., сочи миналогодишната прогноза на McKinsey & Co.
Shanghai Disney Resort, с инвестиция от над 5 млрд. долара, включва два хотела и открита зона за отдих. Той ще бъде с площ от почти 1000 акра (4,05 кв. км), когато отвори врати, твърди главният финансов директор Джей Расуло.


Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Варненски дилър на фентанил продължава да "търка наровете" в ареста
Над 2,2 млн. български салати и айсберг ще достигнат до клиентите на Kaufland през тази година
Похитителят на Наталия бил регистриран за грабеж и друг път се е крил от полицията
Индия и Япония ще задълбочават отношенията си
Левски и ЦСКА с огромно предимство в Европа
Bloomberg TV Bulgaria: България може да избегне воден режим с по-добро управление на водата, смята учен от БАН
TaxiMe: Най-голямата инвестиция е промяната в мисленето
Ридър от BlackRock: Заетостта е ок
Вътрешният сенник не е най-доброто решение в летните жеги
Rolls-Royce направи яхта на колела
В Русия се редят на опашка за „пиратски“ BMW-та
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Бюджетният дефицит към юни е най-големият от 16 години насам
Стоянов пита: Кой разреши да се ползва системата PNR за пътуванията на Пеевски?
Иво Христов: Комисията по досиета изпълни мисията си
Кой ходи в Гърция: У нас хапваш за 75 евро, там - за 104 евро
Как работят термопомпите въздух-вода и защо заменят отоплението с камини на дърва, пелетни камини и газови котли