Германската автомобилна компания Daimler отхвърли твърденията на лобистката група Дойче умвелтхилфе (DUH), че е манипулирал данните за вредните емисии на превозните си средства, предаде Ройтерс. Според организацията проверки са показали, че колите, произведени от германски компании, включително и Daimler, значително превишават лимитите за емисии на азотен оксид, пише БТА.
"Твърдо отричаме твърдението, че сме манипулирали тестовете на нашите автомобили. Никога не сме, а и в момента не използваме устройство за занижаване на емисиите", отбелязва от своя страна Daimler=
Компанията не знае за данни, според които нейните превозни средства са нарушили законовите лимити, и е готова всяка от колите й да бъде подложена на тест.
Междувременно чешкото Министерство на транспорта обяви, че очаква информация Volkswagen за това колко от дизеловите двигатели, които са в центъра на скандала с манипулирането на данните за емисиите, са използвани в превозни средства от марката Skoda, предаде Асошиейтед прес.
Вчера Европейската комисия призова страните от ЕС да направят национални проверки във връзка с Дизелгейт.
Проверката в Чехия идва ден след като Skoda, която е част от групата на VW, призна, че в миналото е използвал тези двигатели. Компанията обаче не посочи повече подробности, освен че двигателите вече не се използват. Не е ясно дали при въпросните автомобили е имало измами с отчитането на вредните емисии.
От министерството посочват, че поддържат контакт с колегите в Германия и Великобритания, където автомобилите Skoda са получили необходимото разрешение за използване на европейските пазари.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Хали Бери предизвика фурор по прозрачен черен бански
Полша дава на Украйна последните си прехващачи Patriot: Какво остава за защитата на страната?
Откриха злато и монети за 9 млн. евро, зазидани в къща
След мамута: Нови фосили изплуваха край Ряхово
Откриха в Русе двете избягали сестри от Монтанско