Хиляди желаещи са кандидатствали да закупят една от общо 120 двуетажни къщи във викториански стил в Ливърпул, които властите в града продават за 1 паунд. Схемата беше предложена по-рано от кмета на града Джо Андерсън с цел да вдъхне живот на бедните квартали и да съживи икономиката, предава BBC.
До момента за покупка на общинско жилище в района Пиктън са кандидатствали 2750 души.
За да може човек да купи къща за 1 паунд, трябва да е живял или работил в Ливърпул, да има постоянна работа и да няма друго жилище. Семействата с деца и добра кредитна история също ще имат приоритет, като трябва да покажат, че разполагат с ресурсите за покриване на разходите за възстановяване на имота.
Причината за доста примамливата цена е именно западналото състояние на жилищата.
„Трябва да имаш поне 60 000 лири, за да направиш домовете обитаеми. А това са доста пари и доста стрес за мнозина“, казва Рони Хюс, който живее в Гренби от години.
„Цялата канализация и електрическата инсталация е съсипана. До голяма степен къщите приличат на черупки, бяло платно, на което хората могат да оставят своя собствен отпечатък", коментира Тони Маусдейл, експерт в общинския съвет на Ливърпул пред BBC.
До края на октомври общината ще се свърже с всички кандидат-купувачи, за да ги информира за финала на процедурата по избор.
Идеята на Андерсън датира още от 2013 г., а общината вече е намерила собственици за първите 20 жилища от програмата в района на Granby Four Streets и Arnside Road.


Тъжна вест! Почина Йосиф Сърчаджиев
Момиче е в безсъзнание след падане от тротинетка
Трети ден полицията във Варна издирва 11-годишната Наталия
Силно земетресение разлюля Гърция
Джип на Гранична полиция се обърна на АМ "Струма"
Тръмп похвали срещите в Катар с Иран
Щ. Ножаров: Сегашният експанзивен бюджет противоречи на икономическата логика
Ванс: Притесняваме се по ядрения въпрос в Иран
Какво се очаква от визитата на Такаичи в Индия
Новините в развитие
BYD не иска съюзи в Европа
Вечният въпрос - Toyota RAV4 или Honda CR-V?
Северна Италия забрани старите дизели
Легендарна Alfa Romeo 155 се завръща със 750 коня
Skoda потвърди пускането на индийски модел в Европа
Как държавата се грижи за майките?
Министърът Найденов поиска Емилия Русинова да бъде отстранена от длъжност
Земетресение с магнитуд 5,1 е регистрирано днес в Гърция
Почина актьорът Йосиф Сърчаджиев
Автомобил на Гранична полиция се преобърна на при пътен възел "Бинека"
преди 10 години Това е много добра идея на англичаните за съживяване на бедни райони. Имайки предвид, че в Англия са много скъпи имотите, това си е една добра инвестиция и честно казано предпочитам да дам 60 000 паунда, когато аз си реша за ремонт, отколкото да давам вноски всеки месец в банка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ливърпул .... бедност?Ай стига Бе! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Явно не си чувал за карта през живота си. Частта откъм бул Арсеналски към Южния Парк се състои само от ново строителство, както и уличките около US посолството. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И коя беше тая "новата част на Лозенец", че нещо съм я пропуснал? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ако четеш само заглавията и бързаш да коментираш, може да изпанеш в глупава ситуация, като твоята в момента )) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Скоро Фандъкова ще започне да разпродава стотиците хиляди празни хапартаменти в Манастирски ливади, Витоша, Малинова Долина, новата част на Лозенец и Овча Купел на цена 1 левче. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да разлепят обяви в ромските махали в БГ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар