Акциите на американските борси приключиха на зелено, макар че не успяха да задържат изцяло по-ранните си ръстове, след като президентът Доналд Тръмп заяви, че е готов да действа сам по отношение на Северна Корея, ако Китай не се намеси, съобщава CNBC.
Тръмп и държавният секретар Рекс Тилърсън сигнализираха още за евентуална военна намеса с цел отстраняване на Башар Асад от власт в Сирия, след като Белият дом обвини за химичната атака в страната сирийското правителство.
„Пазарът е малко изнервен“, казва Даниел Деминг, управляващ директор в KKM Financial. “Опитваше се да задържи ръстовете цял ден, но мисля, че през следващите 24 часа може да се случат много неща“.
Основният индекс Dow Jones industrial average приключи с 15 пункта по-високо, като Caterpillar допринесе най-много за повишението.
Бенчмаркът S&P 500 отчете ръст от почти 0,2%, като най-добре се представи енергийният сектор.
Технологичният Nasdaq composite приключи с най-голямо повишение сред основните бенчмаркове - 0,25%.
Трите основни индекса се търгуваха с около 0,3% по-високо преди коментарите на Тръмп, които бяха направени в очакване на ключовата среща с китайския президент Си Дзинпин.
„В момента е много шумно на пазара“, каза Ариан Войдани, инвестиционен стратег в MV Financial. “Хората се опитват да разберат по кой път да поемат“.
„Напоследък виждаме на пазара всеобщо самодоволство“, допълва той. „Но в даден момент пазарът ще трябва да си направи сам равносметка“.
Двудневната среща между Тръмп и Си Дзинпин започва в четвъртък, като се очаква двамата лидери да обсъдят серия от въпроси, включително търговията и Северна Корея.
„Заради факта, че в миналото Тръмп неведнъж е обвинявал Китай, че поддържа валутата си на изкуствено ниски нива спрямо долара и в кражба на американски работни места, резултатът от срещата е нещо, което остава неясно“, казва Лукман Отунуга, анализатор във FXTM.
На пазара на облигации доходността по 10-годишните държавни ценни книжа бе около 2,352 процента, а върху двегодишните държавни облигации се повиши до 1,246 процента.
На валутните пазари доларът отчете ръст от 0,1% спрямо кошница от валути, еврото се доближи до 1,065 долара, а йената се разменяше за около 110,8 йени за долар.
На пазара на суровини цените на петрола се повишиха с над 1%, отбелязвайки четвърти пореден ден на ръст. Анализаторите обаче остават внимателни заради рекордно високите запаси от суровината в САЩ.
Фючърсите върху петрола сорт Брент нараснаха с 58 цента, или 1,07%, до 54,94 долара за барел, а върху американския суров петрол – с 55 цента, или 1,08%, до 51,70 долара за барел.
Фючърсите върху златото за доставките през юни се повишиха с 4,80 долара до 1253,30 долара за тройунция, след като отчетоха ръст от дори 1% до 1260,90 долара за тройунция по-рано през деня.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението