Маркетинг експертите са готови да увеличат корпоративните разходи за платена реклама в социални мрежи като Facebook през следващите 12 месеца, което се дължи на по-слабия обхват на безплатния маркетинг в социалните мрежи, сочи нов доклад на компанията за проучвания Gartner.
80% от 123 директори на компании, които са се включили в изследването, твърдят, че ще платят за рекламни кампании в социална мрежа в рамките на следващата година, посочва в изявление Gartner.
От тези 80% 42% ще започнат да си плащат за това за първи път, докато 38% вече са имали подобни програми, сочи докладът, наречен „Digital Channel Survey 2016: Social Marketers Expand Tactics for Results”.
Проучването е базирано на отговорите на маркетинг директори на фирми от Северна Америка в редица индустрии, включително финансовите услуги и търговията на дребно.
Брандовете използват социалните мрежи, за да рекламират своите продукти и услуги, но наблюдават спад в достигането и ангажирането на аудиторията при ползването на безплатни маркетингови инструменти, като публикуването в страници във Facebook или в Twitter, твърди Джей Уилсън, директор проучвания в Gartner.
"Трайният успех в маркетинга в социалните мрежи сега изисква платена реклама“, посочва докладът.
Ползата от платената реклама в такива платформи е, че данните и измерването на показателите могат да помогнат на маркетинг екипите да насочват своите послания към точната аудитория и да измерват ангажираността на потребителите, твърди Уилсън.
В проучването не е бил включен въпрос към фирмите за това колко планират да инвестират за подобна реклама.
В допълнение към платената реклама маркетинг експертите използват различни тактики, като позволяването на служителите и на клиентите да споделят съдържание в техните лични и професионални профили в социалните мрежи. По този начин се достига до повече хора и има възможност за увеличаване на познаваемостта на марката, посочва докладът.
По думите на Уилсън успешният маркетинг в социалните мрежи е свързан с баланса между платените и безплатните кампании.


Саръбоюков се класира за финалите на Диамантената лига
Жена е в тежко състояние след падане на автомобил
Илиан Илиев разкри подробности за отиването на Ники Златев в Катар
Витанов: Отворени сме за преговори за ВСС, но без тези, които са с Борисов и Пеевски
Пожар на "Тракия" затруднява движението към София
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
AI създава високодоходни професии, но жените остават встрани
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Единият вероятно руски: Два дрона изплуваха по българското Черноморие за ден
GTA VI изтече онлайн: Кадри, карта и заплаха, че "никой не е в безопасност"
Как да направите антрето по-функционално?
Как една епархия разпали ново напрежение между Сърбия и Черна гора?