През първото полугодие нетната печалба на Prada SpA спада с 23% въпреки благоприятните валутни разлики. Това се случва на фона на трудностите, които италианската модна къща изпитва, за да си стъпи на краката след поредицата слаби тримесечия, пише MarketWatch.
Печалбата преди лихви и данъци (EBIT) на италианската компания за търговия на дребно с луксозни стоки намалява с 21% до 293,2 млн. евро.
В периода януари-юни 2015 г. приходите се повишават с 4% до 1,8 млрд. евро, но бележат понижение от 5,9% при неизменни валутни курсове, което подчертава подкрепата на положителните валутни разлики през отчетния период.
Азиатско-тихоокеанският регион носи с 1,4% по-малко приходи на Prada, ако се вземе предвид влиянието на валутните курсове. Спадът обаче е от 17,5%, когато то не се отчита.
Хонконг и Макау „не излъчват сигнали за възстановяване“, посочват от компанията. В Китай продажбите са надолу с 1,2% при текущите валутни курсове и с 19,3% при променливи курсове.
В Северна и Южна Америка продажбите се повишават с 13,5% при текущите ставки и с 6,1% при променливи курсове.
В Европа приходите са нагоре с 4,9%, благодарение на покупките на туристи и възстановяването на вътрешното търсене.
Prada продължава с оперативните промени, включително управлението на доставките, производството и логистиката. Целта е оптимизиране на дейността и намаляване на разходите.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Бананово лате - абсолютен хит при маникюрите
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо
860 кг тютюн и над 1500 кутии цигари откриха в изоставена кариера край Враца