Гръцката икономика се свива четвърто поредно тримесечие през периода април – юни, но с по-бавен темп отколкото през първите три месеца на годината, сочат финалните данни, цитирани от WBPonline. Понижението на БВП е с 0,4% на годишна база, което опровергава опасенията, че рецесията в затруднената държава ще се задълбочи.
През първото тримесечие свиването е било по-голямо отколкото първоначално се смяташе – 0,9%, показва докладът на Националната статистическа служба Elstat.
На тримесечна база гръцката икономика расте с 0,2% през април - юни.
Предварителните данни от началото на август бяха за 0,1% свиване, което беше далеч по-добра стойност от прогнозите за понижение в размер на 1,9%.
И все пак четвъртото поредно свиване на годишна база показва колко крехка е все още гръцката икономика.
Гръцката централна банка заяви, че очаква икономиката да се свие с 0,3% тази година и да нарасне с 2,5 на сто през 2017 г.
През юли рейтинговата агенция Standard and Poor’s направи прогноза за свиване на гръцката икономика с 1% през 2016 г. и ръст от 2% следващата година. Очакванията са за 3% повишение през 2019 г.
Според Европейската комисия през 2016 г. гръцката икономика ще се свие с 0,3%, преди да отскочи с ръст от 2,7% през 2017 г.
source: tradingeconomics.com


Катя Дафовска претърпя тежка катастрофа
България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
Иван Иванов влезе в основната схема на турнир в Нотингам
Хороскоп за 7 юли 2026
При инфлация инвеститорите търсят алтернативи на класическия портфейл 60:40
SK Hynix стартира листване в САЩ за 28 млрд. долара
Йената е подценена с до 20%, смята бившият валутен цар на Япония
Анти-Мъск инвеститори на дребно се борят да не допуснат SpaceX в портфейлите си
Английската централна банка си играе със собствената независимост
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Близо 3 тона животински продукти без документи иззеха на „Капитан Андреево“
Тялото на Хаменей пристигна в свещения град Кум
Линдзи Лоън поразсъждава над навършването на 40 г.
Съдът остави в ареста директора на ВиК - Бургас Цветан Мирчев
преди 9 години ...преди да отскочи с ръст от 2,7% през 2017 г. Тук вече съчиненията са по-свободни и от тези на жълтите вестници отговор Сигнализирай за неуместен коментар