Бразилската икономика се свива с 0,6% през второто тримесечие спрямо предходното, съобщи Bloomberg, позовавайки се на Националния статистически институт. Очакванията на анкетираните 46 икономисти бяха за спад от 0,5% в БВП. През първото тримесечие спадът беше 0,4%.
На годишна база свиването е 3,8%, след като през първото тримесечие понижението беше 5,4%.
И все пак има сигнали за стартирало обръщане на негативната тенденция, а именно – повишение на бизнес и потребителското доверие от историческите дъна. Очакванията, че евентуален импийчмънт на президента Дилма Русеф ще доведе до структурни реформи поражда оптимизъм за перспективите пред икономиката. През последните две години най-голямата южноамериканска икономика пострада от безпрецедентни корупционни скандали и политическа криза.
Финансовите пазари в Бразилия записват ръстове с надеждата, че изпълняващият длъжността президент Мишел Темер ще прокара законодателство за овладяване на рекордно високия бюджетен дефицит и ще реформира пенсионната система, щом поеме поста поста за постоянно.
Бразилският реал, най-добре представящата се валута в света тази година, не претърпя колебания след публикуването на данните за БВП.
Икономическото възстановяване се забавя и от лихвения процент, който се очаква да бъде запазен на ниво от 14,25%, което е 10-годишен връх. Надеждите на пазарите за скорошни облекчения обаче бяха попарени от стойностите на инфлацията в Бразилия, която е близо двойно по-висока от официалното целево ниво от 4,5%.
source: tradingeconomics.com


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък
преди 9 години Поръчкова тенденциозна блумбъргова статийка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар