От "Мобилтел" са съгласни с премахването на клаузата за автоматично подновяване на договорите на абонатите на услуги на компанията, но в случай че тази мярка е приложима по отношение на всички оператори, съобщиха от Мобилтел.
Темата за автоматичното подновяване на договорите с клиентите трябва да бъде подложена на задълбочено обсъждане, се посочва в съобщението.
От оператора подчертават, че не само подкрепят, но и прилагат процедурата за преносимост "на едно гише", се казва в съобщението, тъй като след нейното въвеждане пренесените към и извън мрежата на компанията номера са двойно повече.
От началото на процедурата до въвеждането на т. нар. "едно гише" средно пренесените мобилни номера на месец са били 2400, а след това се пренасят по около 4250 номера месечно.
При преноса на фиксирани номера статистиката показва дори по-динамичен тренд - близо три пъти повече пренесени номера - вече около 1600 на месец, се посочва в съобщението на оператора.


Киношкола „Братя Люмиер“ с три награди от национален конкурс за късометражно кино
Международният фестивал за улични изкуства с първо издание във Варна
Един загина, а 24 пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
Хороскоп за 30 юни 2026
Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за денонощие у нас
К. Стойчев: Устойчивите региони се градят с наука, а не с краткосрочни политики
Н. Митева: Електронните рецепти ограничиха употребата на антибиотици у нас
Трафикът през Ормузкия проток намаля след нови атаки срещу кораби
Пакистан уби 29 екстремисти при нова ескалация по границата с Афганистан
За четвърта година Sunterra RE остава лидер във ВЕИ сектора
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Костадинов: Най-голямата европейска държава е Русия, ЕС не може без нея
Такситата настояват да се движат в бус лентата
Професор от УМБАЛ "Александровска" обявява безсрочна гладна стачка
Самолет, автобус, кола, влак: Как най-евтино и бързо да стигнем до морето
Гала стана баба за втори път
преди 15 години а какво да кажем за рекетьорството на вивател? по телефона ти предлагат договор, който може и да не приемеш, но някак си между другото 'забравят' да споменат, че ако не желаеш да се обвързваш с този договор трябва ИЗРИЧНО да се обадиш, за да им го кажеш - в противен случай почва да ти тече таксаааа, която трябва да плащаш.... Е това на какво прилича питам!!!? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Не съм бил при М-тел, но съм в процедура за напускане на Глобул, точно защото се оказаха невероятно коварни и непочтени към настоящите си абонати. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години От цялата патърдия ще се случи същото, което се случва с банковите депозити.Вкарваш някакви пари в определен изгоден депозит , но след изтичането му парите си остават но на общи условия, които са в пъти по-неизгодни. Който се усетил усетил. Останалите до като се усетят пият студена вода и ... бахура..Та и с телефоните така. Изтича ти договора с някакви изгодни условия, минаваш на някакви общи условия и със следващата фактура - изненадааа... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години че аз съм на глобул и никога до сега не са ми го подновявали автоматично договора.търсят ме винаги и ме канят от 100 места да го преподписвам но ако не отида това не означава че са ми надписали договор за още 1 година а си продължава или докато го прекратя ако искам отговор Сигнализирай за неуместен коментар