Шведската компания за производство на мобилни телефони Sony Ericsson обяви минимална печалба, която, както и приходите, се оказа доста по-слаба от предварителните очавания на анализаторите, съобщава Wall Street Journal.
През последните три месеца на 2010 година компанията е постигнала печалба от 8 млн. евро, след като за същия период на миналата година бе регистрирана загуба от 167 млн. евро. Продажбите обаче падат от 1,75 млрд. евро за последното тримесечие на 2009 година до 1,53 млрд. евро за същия период на 2010 година.
За периода Sony Ericsson са продали 11,2 млн. мобилни устройства, което е спад от 23 на сто на годишна база. В същото време, въпреки твърдението на фирмата, че се насочва към по-скъпия клас телефони – смартфоните, средната продажна цена се е понижила с 12% спрямо третото тримесечие до 136 евро на устройство.
Доста разочароващо е представянето на Sony Ericsson в края на годината, като въпреки изключително силния за сектора коледен период, продажбите не са достигнали резултата от третото тримесечие. Тогава те възлязоха на 1,6 млрд. евро.
Това показва, че компанията губи позиции на фона на изключителния ръст на продажбите на смартфона на Apple iPhone, които са се увеличили с 86% на годишна база до 16,2 млн. броя през последното тримесечие на 2010 година на годишна база.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Джорджина Родригес показа пищни извивки в голяма модна кампания за бельо
Пентагонът внезапно отменя разполагането на войски в Европа
Мерките срещу високите цени са взети от френското и немско законодателство
11 съвета от дерматолози за всяка жена над 40
преди 15 години Ако намериш нещо, което не е произведено в Китай, моля те кажи ми за да си взема и аз. Може даже по ТВ да те дадат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Миналата година майка ми си купи телефон от тази марка и след 1 месец се скапа, после видях че е правен в Китай. Сега мисля и аз да си взимам нов телефон, но със сигурност вече няма да е SonyEricsson :-). На фона на всички *** които се бълват от Китай, вече компаниите могат да правят доста добри печалби стига да пускат качествена техника. Аз лично НЕ съм си купувал много неща, само защото са правени в Китай. отговор Сигнализирай за неуместен коментар