Прокуратурата и Икономическа полиция ще проверяват дейността на „Топлофикация – София“ през годините, която е довела до натрупване на несъбираемите със закон задължения, съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова, цитирана от агенция „Фокус“.
Тя обясни и необходимостта тези задължения да бъдат изчистени – предложение, прието по време на последното заседание на Общинския съвет. „Хората трябва да плащат своето парно, но има давностен срок, определен от съд – 3 години. „Топлофикация“ водеше десетки дела, които губеше – това струваше средства“, коментира тя.
За това отписване обаче има виновни лица и ръководства и цялостната проверка на дружеството ще ги установи, убедена е Фандъкова.
Тя обясни още, че се готви и втори пакет от мерки за подобряване на работата на топлофикационното дружество. Мерките са обсъдени от общинските съветници и ще бъдат внесени в Министерство на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ). Сред предложенията са промяна на методиката за изчисляване на топлоенергията, както и отпадането на прогнозните сметки за парно.


Марк Рюте залага на подчертани дипломатически ласкателства за запазване на американското участие в НАТО
Руските жени отказват да раждат, нацията се топи с до 800 000 души на година
Учени предупреждават: Само климатикът не може да се справи с екстремните горещини
Съветник на Илияна Йотова спаси дете в Гърция
Времето утре ще бъде предимно слънчево
И демократите в САЩ залагат на популистки кандидати
Американската доминация на бойното поле е заплашена
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Сривът на един крипто токен показва мащаба на заплахата от AI хакерство
AI моделите не могат да имат съзнание в днешния си вид
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Огромно богатство в архивите: България пази безценни документи от векове
Нов удар по програмата Eurofighter: кризата в европейската отбранителна логистика се задълбочава
Тежка катастрофа затвори пътя Добрич – Варна, има пострадали
Медведев: Светът е обединен от разбирането, че САЩ не могат да вземат решения вместо други