Близо 225 млн. лв. ще бъдат отблокирани от оперативния резерв на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за плащания към болниците. Това става ясно от решението на Надзорния съвет на Касата от последното заседание на 27 юли.
В решението е записано, че за август и септември средствата за болниците ще бъдат намалени. Средномесечният разход за здравноосигурителни плащания за болнична медицинска помощ от август до декември се определя на близо 135 млн. лева.
За изчисляване на стойностите за август и септември 2016 г. се приема за база средномесечният разход на лечебното заведение за първо шестмесечие на 2016 г. , като се намалява с коефициент 2,4%, пише в решението на Надзорния съвет.
Плащанията за октомври, ноември и декември не се намаляват, според решението на надзора. Те ще се формират на база средномесечния разход на лечебното заведение за първо шестмесечие на 2016 г.
В решението е записано още, че управителят на НЗОК възлага на районните здравноосигурителни каси да започнат да купуват от изпълнителите на медицинска помощ здравни услуги по пакетите съгласно промените в Закона за здравното осигуряване. Медицинската помощ беше разделена на два пакета – основен и допълнителен.


САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Блокадата на Ормузкия проток удря доставките на ключови суровини за чипове
Д. Безлов: Човешкият контрол върху AI скоро няма да изчезне
Акциите на азиатските компании за роботи са новата AI мода
А дали няма балон при корпоративните маржове в САЩ?
Колко временни ценови шока правят нов инфлационен тренд в САЩ?
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Иван Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъдиха Йотова с Алиев
преди 9 години И тези пари ще отидат при ФАЛШИВИТЕ ИНВАЛИДИ отговор Сигнализирай за неуместен коментар