От 1 декември, в рамките на шест месеца, българите ще могат да пътуват и да престояват в Канада без визи. Безвизовото пътуване обаче не позволява работа там, а кратки бизнес пътувания, туризъм, посещения при близки, познати и роднини. Това разкри по БНР Красимир Гаджоков, който живее в Канада.
Той поясни, че пътуващите със самолет трябва да се регистрират еднократно на сайта на канадското правителство.
„Когато се пътува по суша или по море, няма нужда от тази регистрация, посочи Гаджоков. – Електронната регистрация струва 7 долара, но това не е виза.“
Българинът обясни в какво се състои процедурата след като се подават данните по паспорт, което се прави във връзка със сигурността.
„Одобрението се получава в рамките на минута, но ако името на някой излезе в списък с престъпления или с някакви други възбрани за влизане, тогава ще бъде спрян. Регистрацията важи за пет години, тя е еднократна и няма нужда да се прави преди всяко пътуване", каза Красимир Гаджоков.
Той обаче е категоричен, че няма как тези шест месеца да се използват за работа, ако човекът е дошъл като турист.
„Съмнявам се, че някой би могъл да си намери работа, докато е турист за шест месеца. Първото нещо, което работодателят ще му поиска, е неговият социално-осигурителен номер, а той няма да има такъв, защото е турист. Ако българските граждани искат да работят в Канада, трябва да получат разрешение от канадското министерство на труда и социалната политика, което трябва да направи проучване“, съветва Гаджоков.


Виц на деня - 10 юни
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Днес ще е слънчево, но следобед идват облаци
Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Пригответе се за потоп от петрол веднага щом Ормузкият проток отвори отново
Акциите, златото падат преди данните за инфлацията в САЩ
SpaceX поставя 30% от търгуемите акции в пасивни ръце, тествайки пазарите
Трейдърите в S&P 500 се борят с волатилност, напомняща на бурята околото митата
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
Бебе на почти две години падна от втория етаж в Перник
44-годишната Серена Уилямс спечели първия си мач след завръщането
Отвлякоха куче инфлуенсър в Китай и го изядоха
Демерджиев се срещнал с близки на загиналите от случая “Петрохан”
преди 8 години На мераклиите дето толкоз много напъват за Канада - честито ! : ))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар