На 19 юни Българска народна банка (БНБ) ще проведе аукцион за продажба на лихвоносни съкровищни облигации със срочност четири години (1 461 дневни) от отворен тип, с фиксиран лихвен процент, с падеж 22 февруари 2021 г., при условия, определени от Министерството на финансите, съобщи централната банка.
Номиналната стойност на предложеното количество е 50 млн. лева при 0,3% годишен лихвен процент. За дата на плащане БНБ определя 21 юни 2017 г.
Броят на дните от датата на емисията (22 февруари 2017 г.) до датата на отваряне/плащане (20 юни 2017 г. вкл.), за които се изчислява натрупаната лихва, са 119.
Първичните дилъри могат да участват в аукциона със състезателни поръчки както от свое име и за своя сметка, така и от свое име, но за сметка на свои клиенти.
По решение на Министерството на финансите първичните дилъри могат да участват в аукциона и с несъстезателни поръчки от свое име, но за сметка на свои клиенти, които не са банки или инвестиционни посредници, включително и такива, установени в друга държава членка на Европейския съюз (ЕС) или в трета страна.
Съотношението на ДЦК, предлагани със състезателни и несъстезателни поръчки, е 50 на сто към 50 на сто от общото предложено количество.


Какво ще бъде времето в понеделник?
ТИР с опасни неизправности е спрян от движение на АМ "Тракия"
Тежка катастрофа със загинал
Борисов: Правителството на Радев имитира работа
Хаджиевски: Имаме потенциал и възможности
Най-старата млечна компания в Италия използва нов начин за заем срещу сирене
Кой всъщност поддържа изкопаемите горива живи? Данъкоплатците
Светът има проблем с аншоата
Корейските акции са най-добрите в света, но се търгуват по-евтино от всякога
Линдзи Греъм, ключов съюзник на Тръмп в Сената, почина след внезапно заболяване
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Българска група крадяла коли от Германия, като ги вземала под наем
Renault на два пъти отказа да продаде акции на BYD
BMW X5 на старо: плюсове и минуси
Continental улеснява максимално маневрирането с ремарке
Стивън Сегал: Третата световна война наближава
Пенсионер рибар оцеля 6 дни в дивата природа
Зеленски дълбоко натъжен от смъртта на сенатора