Решението на Европейската централна банка (ЕЦБ) да понижи основната лихва е добро за италианските инвеститори, твърди Луиза Тодини, председател на Комисията за качество Leonardo.
По думите й за италианците е много важно еврото да е по-слабо, за да защитят и разширят производството в страната, тъй като Италия е третата икономика в еврозоната.
Само преди няколко дни финансовият министър на Италия Фабрицио Сакомани призова ЕЦБ да разхлаби паричната си политика и заяви, че обещанието за поддържането на ниски лихви не дава очакваните резултати за икономиката.
Според Тодини италианското предприемачество продължава да е силно. Тя твърди, че фактът, че много големи италиански компании са били погълнати не е тенденциозно, тъй като италианските компании също не са спрели да купуват чуждестранни фирми.
Освен това Италия може да се похвали с над 120 от най-добрите брандове в света, категорична е Луиза Тодини, подчертавайки, че не става дума само за луксозни продукти, а за компании с оборот от 300 млрд. евро.
Повече за предприемачеството в Италия можете да научите от видеото на Bloomberg.


САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Блокадата на Ормузкия проток удря доставките на ключови суровини за чипове
Д. Безлов: Човешкият контрол върху AI скоро няма да изчезне
Акциите на азиатските компании за роботи са новата AI мода
А дали няма балон при корпоративните маржове в САЩ?
Колко временни ценови шока правят нов инфлационен тренд в САЩ?
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Иван Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъдиха Йотова с Алиев
преди 12 години А българските инвеститори задушени от алчността на българските "банкерини" ехххххх къде е БУРОВ? Мир на праха му! Сега се върти сигурно в гроба си и му идва да излезе и всички да ги вкара в .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар