Санкциите на ЕС срещу Русия ще продължат, очаква Върховният представител по външната политика на ЕС Федерика Могерини. В интервю за Die Welt тя припомня, че ограниченията в отношенията между двете страни ще бъдат премахнати след пълното изпълнение на Минските споразумения.
"Това не е направено", казва тя и допълва, че за общността е много важно намиране на мирно решение за конфликта в Източна Украйна. "Това зависи не само от Русия, но и от сепаратистите, които са свързани с нея, и от правителството в Киев", казва още тя.
През втората половина на 2016 година лидерите на ЕС трябва да направят оценка на Минските споразумения, как се изпълняват те и какъв ще бъде пътят за решаването на конфликта в Украйна, припомня Могерини и признава, че има различни гледни точки по отношение на политиката на санкции, която ЕС води. Някои държави в общността настояват за отмяна на санкциите или за тяхното смекчаване, припомня германското издание.
"Ние дълго време признавахме Русия за стратегически партньор. Сега това не е така, но тя си остава стратегическа страна", посочва още Федерика Могерини.
В Кремъл "с голям интерес" наблюдаваме как темата за санкциите срещу Русия обсъждат страни, които не понясат сериозни загуби от тях, коментира в отговор на интервюто на Могерини говорителят на руския президент Дмитрий Песков, цитиран от руската информационна агенция ТАСС.
Според него Русия не е страна в Минските споразумения и не може да ги реализира. Песков е категоричен, че е налице нежеланието на Киев да изпълни задълженията си по тези споразумения.
ЕС въведе първите икономически санкции срещу Москва през лятото на 2014 година. В отговор Русия наложи ембарго на вноса на храни и селскостопански стоки от общността. В края на 2015 година Съветът на ЕС одобри удължаване на санкциите с още 6 месеца - до 31 юли 2016 година.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против


преди 10 години Запада продължава да се държи неадекватно , всеки ден протести от бедност и мизерия , а тия ми говорят за източна Украйна и ОТАН !Русия показа, че е велика сила , а ЕС и ФАЩ , че са велики мишки !Нещо сметките с ниските цени на нефта не излизат , на бензиноколонката ФАЩ и взе да ги тресе яко и там , ама пропагандата тука нещо мълчи! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Остана ли некой да му пука за тия санкции? На *** със сигурност вече им мина... хихихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Че и бедна. По венецуелския модел - толкова богата че не могат валутата си да овладеят, с купонна система и режим на какво ли не - ама инак първа по залежи на нефт :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Само безнадежден глуп ак може да помисли, че авглосаксите ще оставят Русията на мира. Изтърваха я по Елциново време да я разсипят. Сега е много късно. Самото съществуване на толкова голяма и толкова богата на ресурси държава вбесява господа бившите колониалисти. *** гювеч нема, както беше по алкашко време, щото руската тояга станала много голяма, че и дебела. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години -Снанкциите срещу Русия ще продължат докато "Дунав" не обърне течението си! - каза "Могерини-Ама ние как можем да наредим на "Дунав" да обърне течението си!??? Освен това той тече на ваша територия!? -казал Песков.===Ако случайно "Дунав вземе та чуе и обърне течението си, то тогава могат Слънцето да изтъкнат като причина! :))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Всички тези глупости са за вътрешна употреба в рамките на Запада. Готвят общественото мнение за голямата война която имат намерение така или иначе да започнат! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години -Снанкциите срещу Русия ще продължат докато "Дунав" не обърне течението си! - каза "Могерини-Ама ние как можем да наредим на "Дунав" да обърне течението си!??? Освен това той тече на ваша територия!?===Ако случайно "Дунав вземе та чуе и обърне течението си, то тогава могат Слънцето да изтъкнат като причина! :))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "В Кремъл "с голям интерес" наблюдаваме как темата за санкциите срещу Русия обсъждат страни, които не понясат сериозни загуби от тях" хаха тролинг на държавно ниво :DС едно кратко изречение, човека обобщи фактите, който разбрал-разбрал. Останалите никога няма да разберат :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ми незнам тоя с michaelis21 кой е ходи и го виж кво ми се обясняваш кат девственица за кочан .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години малиииии копират те ... нима има хора които искат да са като теб ? :):):) хахахаха, недей бе мише, ще ме умориш от смех преди лятото :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар