Френските сили за сигурност са осуетили две планирани терористични нападения тази година след военните неуспехи на групировката „Ислямска държава“ в Ирак и Сирия, каза вътрешният министър Жерар Коломб в неделя, цитиран от Ройтерс.
Един от двамата потенциални нападатели, арестувани през януари, е планирал да удари "голямо спортно съоръжение", заяви Колумб по радио "Европа 1". Друг заподозрян е планирал нападение срещу въоръжени сили за борба с тероризма, като е придобил оборудване за производство на бомби, съобщи прокурорът на Париж Франсоа Молинс.
"Тъй като Ислямска държава“ изчезва, групировката се опитва да организира атаки в западните страни като разсейване от поражението си", каза министърът.
Военните патрули бяха разпределени в цялата страна след атаките от 7 януари 2015 г. по сатиричното списание "Шарли Ебдо" и супермаркет. Мерките бяха засилени по-късно през същата година след атентатите от 13 ноември, в които бяха убити 130 души в концертната зала "Батаклан" и на други места около Париж.


Никола Цолов стартира от първа редица в Абу Даби
Тъжна вест! Почина поетесата Ружа Велчева
Елхите във Варна вървят от 30 до 300 лева
Във Варна ще се проведе последното за годината събитие за събиране на стотинки
Почина един от най-популярните японски актьори
ЕС търси Меркосур, за да се конкурира със САЩ и Китай, но предлага малко
Турската лира остава стабилна, а икономисти очакват ново понижение на лихвите
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Noventiq ускорява AI трансформацията в бизнеса с Microsoft Copilot и нова експертна специализация
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Издигнаха къщички и палатки за протестиращите фермери край Промахон-Кулата
Тръмп е разтревожен от посещението на Путин в Индия
Патриарх Даниил отказа на краля на Йордания да участва в религиозен форум
Уран във водата на Харманли, жителите ще разчитат на водоноски