Водещият индекс на борсата – SOFIX, прибавя 0,1% в началото на днешната сесия до ниво от 361,90 пункта.
Широкият BG40 се понижава с 1,1% до 118,01 пункта, равнопретегленият BGTR30 отстъпва с 0,2% до 310,56 пункта, а индексът на дружествата, инвестиращи в недвижими имоти - BGREIT, се покачва с 0,4% до 43,99 пункта.
Основните индекси на борсите във Великобритания и Франция се повишават с по 0,6%, докато водещият немски индекс прибавя 0,3% в ранната търговия.
Оборотът на регулиран пазар е на стойност 2,219 млн. лв., главно заради прехвърлянето на 8,1% от капитала на Прайм Пропърти БГ АДСИЦ.
Без това прехвърляне оборотът на пазара на акции възлиза на 106 хил. лв., а сделките с компенсаторки са за 4 хил. лв.
С АДСИЦ-а се сключиха 3 сделки на обща стойност 2,109 млн. лв. Първата (с 3,36% от капитала на дружеството) премина на цена от 0,70 лв. за акция, а останалите две (с 4,76% от капитала) – на ниво от 0,75 лв. за брой.
С най-голям оборот в сутрешната търговия, като изключим Прайм Пропърти, са ЕМКА (-7%) – 40 хил. лв. и Софарма (+0,5%) – 13 хил. лв.
На пазара на акции има сделки с книжа на 29 дружества. Съотношението печеливши/губещи позиции в първия час на БФБ е 12/14, а при 3 емисии не се отчита промяна.
От дружествата с оборот над 5 хил. лв. с най-голям ръст са акциите на ЕЛАРГ ФЗЗ АДСИЦ (+2,1%) и ЦКБ (+1,6%), а с най-голям спад са книжата на ЕМКА (-7%), Прайм Пропърти (-2,6%) и Албена (-2%).
*Актуално към 10:30
Пълна информация за протичането на борсовата сесия на БФБ може да намерите в реално време тук.


Виц на деня - 17 юли
Двама души пострадаха при пожари за денонощие у нас
Мачовете по ТВ днес (17 юли)
Без ток във Варна на 17 юли 2026
Тръмп възроди твърденията за изборна измама преди междинния вот
Ескалацията в Близкия изток изстреля петрола към най-силната седмица от април
Паниката в САЩ пропуска същността на въпроса за китайския изкуствен интелект
3D принтирани бази и храна: Как Европа се готви за живот на Луната
Голяма цел, стратегия, мотивирани служители - рецептата за успех на бизнеса
ЕС въвежда още промени в техническите прегледи
Защо новият фреон за климатиците се оказа по-вреден и по-скъп от стария
Как се справя един дизел при -40 градуса
Плъг-ин хибридите: Защо PHEV са толкова недоразбрани?
Suzuki заменя бензина с… кравешка тор
Верижна катастрофа образува километрично задръстване на пътя Созопол-Бургас
Словенецът Славко Винчич ще свири мача за титлата между Испания и Аржентина
Вече 18 дни издирват Наталия, доброволците призовават Асен: Пусни я, друго не искаме
Деца, родени по време на локдауна заради КОВИД-19, по-трудно се фокусират
Гей круизът, който се озова блокиран във водите между исляма и Запада