Макензи Скот, бившата съпруга на основателя на Amazon Джеф Безос, желае да дари милиарди, но състоянието ѝ все още расте по-бързо, отколкото тя може да се разделя с парите си.
Скот и Безос се разведоха през 2019 г. след 25 години брак. Скот остави лъвския пай от общото богатство на бившия си съпруг, но все пак получи около 4% от всички акции на Amazon. По това време пакетът струваше около 38 млрд. долара.
Оттогава Скот казва неколкократно, че е дарила приблизително 8,4 млрд. долара. Парите са били за няколкостотин благотворителни организации. Избраните институции водят кампании срещу расизма или за образование, наред с други неща.
След развода си с Безос Скот обяви, че ще дари поне половината от състоянието си. Тя се присъедини към инициативата The Giving Pledge. Нейното собствено богатство стана възможно благодарение на система, която трябва да бъде променена, каза сега Скот, цитирана от DPA. Тя също така смята, че „би било по-добре, ако непропорционалното богатство не беше концентрирано в малък брой ръце. A решенията на този проблем e най-добре да бъдат проектирани и изпълнени от други“.
Но предвид бързото покачване на акциите на Amazon, Скот става все по-богата въпреки значителните дарения. Според Bloomberg тя е на 24-о място в световната класация на милиардерите с активи за около 58 млрд. долара - с 20 млрд. долара повече, отколкото при развода.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?