Германската прокуратура е започнала предварително разследване срещу автомобилната компания Audi, която е подразделение на Volkswagen (VW), заради скандала с манипулираните тестове за отделяните вредни газове при автомобилите с дизелов двигател, информира Ройтерс.
Волфрам Херле, който е главен прокурор на Инголщат, където се намира централата на Audi, е посочил пред медийната група Funke, че е започнало предварително разследване, за да се установи дали да се даде ход на официална съдебна процедура срещу автомобилостроителя, съобщава БТА.
VW вече призна, че около 11 млн. автомобила са оборудвани със софтуер, с който се занижават реалните показатели за отделените вредни газове при тестване на дизеловите коли. В този брой влизат 5 млн. леки автомобила VW, 2,1 млн. от марката Audi и 1,2 млн. с емблемата на Skoda.
Засегнатите модели на Audi включват А1, А3, А4, А5, А6, ТТ, Q3 и Q5.
В понеделник германската прокуратура започна разследване срещу бившия главен изпълнителен директор на германския автомобилен гигант VW Мартин Винтеркорн, за да бъде установена ролята му в скандала с манипулираните резултати от тестовете.
Надзорният съвет на VW назначи в петък ръководителя на спортните модели Porsche Матиас Мюлер за нов главен изпълнителен директор на VW на мястото на Винтеркорн.
Темата можете да проследите тук


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Unitree Robotics скочи с 629% след IPO в Шанхай за 904 милиона долара
Разпродажбата при чиповете достигна Азия, облигациите се стабилизират
Meta бе обвинена в съда, че е пристрастявала деца към Facebook и Instagram
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Хулио Веласкес: Всички вярваме, че можем да отстраним гърците
Отровени са пет лешояда в Национален парк „Централен Балкан“
Почина Франк Биърд, барабанистът на ZZ Top
Орден "Стара планина" за Нешка Робева
Променя се движението по „Струма" и „Тракия"