За втори път в рамките на месец руският автомобилен производител „АвтоВАЗ“ повиши цените на моделите с марка „Лада“, съобщава Autonews.ru. след сравнение на цените с тези от вторник (15 март).
В началото на месеца компанията увеличи цените на моделите „Лада“, като „АвтоВАЗ“ не е предупредила за последното повишаване.
Най-голямо е ценовото увеличение при Лада Ларгус, която сега се предлага при цена от 1 235 900 рубли. През февруари същият модел струваше 829 900 рубли.
Лада Гранта остава най-достъпният модел от продуктовата гама на марката. Тези, които искат да се сдобият с автомобила, трябва да приготвят минимум 727 900 рубли. Месец по-рано моделът се предлагаше срещи 598 900 рубли.
Най-популярният автомобил на „АвтоВАЗ“ Лада Веста сега струва 1 121 900 рубли. Цената на спортната версия на модела достига 1 597 900 рубли.
лада
Според Асоциацията на европейския бизнес (AEB) „АвтоВАЗ“ е успяла да продаде 22 378 автомобила Лада през февруари. Това е с 21% по-малко в сравнение със същия период на миналата година.
Най-популярните модели на концерна Веста и Гранта отчетоха съответно 7161 и 6220 продажби.
Renault е мажоритарен собственик в руската компания. Френският производител загуби около една четвърт от пазарната си стойност след нахлуването на Русия в Украйна и от последвалите икономически санкции. Русия е вторият по големина пазар за Renault. Още в края на февруари концернът ограничи производството в страната поради проблеми при логистичните маршрути.
Renault, която се върна към печалбата през 2021 г. след две последователни години на загуба, е сред западните компании с най-голяма експозиция спрямо Русия, където генерира 8% от световните си приходи, според Citibank.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?