IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Американският регулатор за пътна безопасност съкращава 4% от работната си сила

Агенцията разполага с 805 служители към края на фискалната 2024 г. спрямо 675 през 2023 г.

18:19 | 24.02.25 г. 1
Снимка: Bloomberg L.P.
Снимка: Bloomberg L.P.

Американската агенция, която регулира автомобилната индустрия, съкращава 4% от своя персонал, съобщава Bloomberg.

Съкращенията в Националната администрация за безопасност на движението по пътищата на САЩ (NHTSA) са част от широките усилия на администрацията на президента Доналд Тръмп да свие федералната работна сила.

Съкращенията тревожат привържениците на безопасността, които се опасяват, че може да има увеличение на автомобилните катастрофи, ако регулациите отслабнат, особено онези, фокусирани върху автомобилите.

Групите за пътна безопасност изразиха опасения относно това, което се случва с текущите проучвания на агенцията, които включват преглед на безопасността на автомобилите на Tesla Inc. и софтуера за подпомагане на водача. Илон Мъск, който оглавява усилията на Тръмп за свиване на федералната работна сила, е главен изпълнителен директор на Tesla.

„Обществената безопасност никога не трябва да бъде застрашавана от политическия блок, особено когато има ясни конфликти на интереси“, изтъква Майкъл Брукс, изпълнителен директор на базирания във Вашингтон Център за автомобилна безопасност, който се застъпва за по-строги регулации.

Говорител на NHTSA казва, че дори с тези съкращения агенцията „запазва позиции, които са важни за мисията за спасяване на животи, предотвратяване на наранявания и намаляване на икономическите разходи, дължащи се на пътнотранспортни произшествия“.

„Предишната президентска администрация увеличи персонала на NHTSA с цели 30%“, изтъква говорителят на агенцията. „Дори с тази скромна ефективност, NHTSA все още е значително по-голяма днес, отколкото беше преди четири години“, добавя той.

NHTSA разполага с 805 служители към края на фискалната 2024 г. спрямо 675 през 2023 г., става ясно от бюджетен документ, представен на Конгреса.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 18:19 | 24.02.25 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Новини виж още

Коментари

1
rate up comment 2 rate down comment 0
evlogi
преди 9 месеца
Значи тези били 675 души в края на 2023, сега са 805, ше съкратят 30 души, и ще се окажат 775..Пак са със 100 души повече спрямо 2023.Ей така се съкращава държавната бюрокрация-успех на всеки,който се опита наистина да я намали.Ще му е нужен и то много...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още