Приключиха строително-монтажните работи на първите две сгради, санирани по проект „Енергийно обновяване на българските домове“ в София, съобщиха от пресцентъра на Министерството на регионалното развитие.
Кооперациите са пред въвеждане в експлоатация, с подписани констативни актове за установяване на годността за приемане на строежа.
Строителните дейности започнаха в края на април тази година. Сградите, намиращи се на ул. „Чарлз Дарвин“ № 3, район „Изгрев“, и бл. 17, район „Илинден“, ж.к. „Захарна фабрика“ в София, са изцяло обновени.
Извършено е топлинно изолиране на външните стени на сградите, пребоядисване на фасадите, монтирана е нова дограма с рамка от поливинилхлорид и стъклопакет с високо термично съпротивление. Положена е топлинна изолация на покрива, пода и на тръбната мрежа за горещо водоснабдяване, която също е изцяло подновена. Обновени са и общите части на жилищните блокове.
Общата стойност на строително-монтажните работи е малко над 250 хил. лв. с ДДС.
Общо 57 фирми са допуснати до процедурата за избор на изпълнител на ремонтите на одобрените за саниране с европейски пари блокове. Предстои комисията да извърши проверка на офертите на допуснатите участници и до 20 септември да обяви резултатите.
Проектът е един от най-рисковите, защото приключва в края на октомври 2015 г. При налично финансиране за около 180 блока са извършени строителните дейности само за въпросните две жилищни сгради. Още 52 сгради са готови за проектиране.
Как изглеждат санираните сгради може да видите в галерията.


Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Подправки, които можете да гледате на балкона
5 напитки за разхлаждане в летните жеги
Тенденции при педикюрите за юли
Рекордни 440 кг райски газ иззеха при акция в Созопол
преди 11 години ? Сградите готови, пък на 20 септември ще станат ясни фирмите който ще могат да извършват санирането!. Как ли стана пък това?"...Кооперациите са пред въвеждане в експлоатация, с подписани констативни актове за установяване на годността за приемане на строежа...." За саниране ли става въпрос или за ново строителство? отговор Сигнализирай за неуместен коментар